Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 10 maja 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na 10 maja 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne –

V Niedziela Wielkanocna „A”

10 maja 2020 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już V Niedzielę Wielkanocną. Chrystus – jako droga, prawda i życie uspokaja nas i wskazuje pewną drogę do domu Ojca, w którym jest mieszkanie dla każdego i każdej z nas. Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo majowe w łączności z Mszą św. o godz. 18,oo.

2. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo; natomiast uroczyste nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku odprawiamy o godz. 20,3o.

3. W środę przypada wspomnienie M.B. Fatimskiej i 39. Rocznica zamachu na św. Jana Pawła II; w czwartek święto św. Macieja Apostoła a w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i Męczennika, Patrona Polski. Wszystkim obchodzącym imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich Bożych łask oraz orędownictwa Maryi i św. Patronów.

4. Uwzględniając liczne prośby naszych Parafian, w nadziei, że od lipca poprawi się sytuacja personalna w naszej parafii informujemy, że można też rezerwować intencje mszalne na godz. 8,oo w dni powszednie w lipcu i sierpniu.

5. W przyszłą niedzielę 17 maja o godz. 13,oo oraz w poniedziałek 18 maja o godz. 10,oo odprawimy Mszę św. dziękczynną za dar, Osobę i posługę św. Jana Pawła II w 100 rocznicę Jego urodzin.

6. Przypominamy, że ze względu na trwające ograniczenia związane z pandemią koronawirusa wszystkie Msze św. i nabożeństwa majowe celebrujemy w Kościele Zasadniczym.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”. Warto w nim przeczytać: „Chrystus pisze historię w DPS” – rozmowa z dominikanką s. Małgorzatą, wolontariuszką w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu, gdzie na koronawirusa zachorowało ponad 100 osób; „Nie przesadzajmy” – czy naprawdę liturgia to tylko dodatek do autentycznego chrześcijaństwa ? i „Pokusa pobożnego wycofania z miłości bliźniego”; „Stałe łącze z Bogiem” – o życiu bydgoskich klarysek podczas pandemii. Zachęcamy do lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Brygida Świeczkowska lat 84 i Harry Schneider lat 78, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek………

9. Na ufne zawierzenie Chrystusowi przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski