Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 7 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na 7 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej „A”

7 czerwca 2020 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Uświadamiamy sobie obecność jednego Boga w trzech Osobach: Boga Ojca, który nieustannie stwarza; Syna, który dokonuje dzieła odkupienia oraz Ducha Świętego, który ożywia i uświęca cały świat. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Udajmy się tam na chwilę modlitwy w intencji maturzystów rozpoczynających zdawanie egzaminu dojrzałości. Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo czerwcowe w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej; w środę 20 rocznicę święceń kapłańskich obchodzi ks. Maciej; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tradycyjnie określana mianem Boże Ciało; w piątek wspomnienie bł. kapłanów Męczenników Franciszka Dachtery, Antoniego Świadka i Towarzyszy; w sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy – kapłana i Doktora Kościoła. Solenizantom i ks. Jubilatowi życzymy obfitości Bożych łask, orędownictwa Maryi i Świętych Patronów oraz wszelkiej pomyślności.

4. W Boże Ciało Msze św. o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 – po której wyruszy Procesja Eucharystyczna; w miejsce Mszy św. o godz. 11,3o i 13,oo będzie jedna Msza św. bezpośrednio po zakończeniu procesji oraz Msza św. o godz. 18,oo. Ze względu na trwającą pandemię tegoroczna Procesja Eucharystyczna odbędzie się wokół naszego kościoła. Prosimy aby 1 ołtarz przygotowały wspólnoty Neokatechumenalne a drugi młodzież naszej parafii. Odpowiedzialny ks. Łukasz. Ze względu na procesję prosimy w czwartek nie parkować samochodów przed Kościołem Zasadniczym. Prosimy o udekorowanie okien naszych domów i wywieszenie flag. Niech to będzie zewnętrznym wyrazem naszej wiary i miłości do Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dziewczynki chętne do sypania kwiatków i niesienia emblematów religijnych prosimy na próbę w środę o godz. 17,oo. Zbiórka przy krzyżu przed Kościołem Zasadniczym. Panów do niesienia baldachimu zapraszam na spotkanie na plebanii w poniedziałek 8 czerwca po wieczornej Mszy św. Proszę o udział poczty sztandarowe naszych duszpasterstw. Przez całą oktawę Bożego Ciała wieczorne Msze św. będą w Kościele Zasadniczym.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Rany, które otwierają na miłość” – okoliczności historyczne, które odsłaniają początki procesji Bożego Ciała; „Prymas Tysiąclecia” – rozmowa o Słudze Bożym kard. Stefanie Wyszyńskim; „Niekończąca się opowieść” – fenomen bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zachęcamy do nabycia i lektury.

6. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Violettę Schulz lat 49; Władysława Rżanego lat 99; Stanisława Dobosza lat 76; Eugeniusza Kulczyńskiego lat 70; Zofię Belską lat 80 i Wacława Danilczuka lat 87, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

7. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo w Imię Trójcy Przenajświętszej.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski