Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 28 czerwca 2020 roku

Ogłoszenia Parafialne na 28 czerwca 2020 roku

Ogłoszenia Parafialne –

XIII Niedziela zwykła „A”

28 czerwca 2020 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XIII Niedzielę zwykłą, pierwszą podczas tegorocznych wakacji. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy dobrej pogody, radosnych i bezpiecznych chwil, udanych wakacji przeżytych razem z Chrystusem. Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo czerwcowe w intencji dobrych wakacji w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Przypominamy, że do wtorku nabożeństwa czerwcowe w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo.

2. Dekretem ks. Biskupa Jana Tyrawy z dniem 27 czerwca do naszej parafii zostali skierowani: Ks. Mirosław Baniecki z parafii pw. św. Maksymiliana w Bydgoszczy; Ks. Michał Szmania z parafii pw. M.B. Fatimskiej w Bydgoszczy; Ks. Wojciech Piskorz z parafii pw. NSPJ w Bydgoszczy i Ks. Marcin Szuster z parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy. Witamy księży bardzo serdecznie w naszej parafialnej wspólnocie i życzymy obfitych owoców duszpasterskiej pracy, wielu Bożych łask, kapłańskiej radości i macierzyńskiej opieki Maryi, Matki kapłanów oraz wstawiennictwa świętych Polskich Braci Męczenników. Czcigodni Księża szczęść Boże !

3. Przypominamy, że podczas wakacji tj. od środy 1 lipca do poniedziałku 31 sierpnia w dni powszednie nie będziemy odprawiać Mszy św. o godz. 10,oo. Przypominamy również, że do odwołania w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 20,oo.

4. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7,oo; 8,oo; 10,oo i 18,oo w Kościele Nawiedzenia. Ofiary zbierane na tacę w poniedziałek przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopietrze”. W piątek przypada święto św. Tomasza Apostoła. Solenizantom życzymy wszelkiej pomyślności, obfitych łask Bożych i orędownictwa Świętego Patrona.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota lipca. Godzina święta w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z wieczorną Mszą św. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi św. 10 min. przed każdą Mszą św.; a w czwartek i piątek także wieczorem od godz. 17,3o.

6. W przyszłą niedzielę 5 lipca w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo modlić się będziemy o bezpieczne podróżowanie i święcić pojazdy mechaniczne: samochody, motocykle, motorynki, motorowery i rowery. Święcenie pojazdów przed Kościołem Nawiedzenia po Mszy św. o godz. 18,oo. Wjazd od ul. Białogardzkiej, wyjazd w stronę ul. Łomżyńskiej. Podczas tego poświęcenia będzie można złożyć ofiary na zakup samochodów dla polskich misjonarzy.

7. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie i Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłaszają rekrutację na studia zaoczne. Szczegóły w Sekretariacie Instytutu przy ul. Grodzkiej oraz na plakacie. Dzieci i młodzież zainteresowanych nauką w Zespole Szkół Katolickich w Bydgoszczy zapraszamy do wejścia na stronę internetową szkoły. Szczegóły na plakacie.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Rodzinne wyprawy do sieci” – o kreatywnym podejściu do korzystania z internetu; „Dobro wszystkich i wolność każdego” – jak chronić rodzinę i chrześcijańskie fundamenty cywilizacji europejskiej; „Uzdrawiająca moc Bożego słowa” – wyraźne ostrzeżenia i przestrogi biblijne przed czynami skutkującymi zrujnowaniem zdrowia; „Nie pytaj o swoje braki” – historia bł. Marii Mantovani, której brakowało wszystkiego, ale posiadała wrażliwość na bożą łaskę. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik „5 minut z Bogiem na każdy dzień lipca”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Adam Górski lat 84; Urszula Suchomska lat 75; Teresa Rambowicz lat 81, Krystyna Zakrzewska lat 68 i Ludwika Szczecińska lat 90, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……..

10. Na wytrwałe podążanie za Chrystusem i dostrzeganie Go w naszych bliźnich przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski