Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 5 lipca 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na 5 lipca 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XIV Niedziela zwykła „A”

5 lipca 2020 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XIV Niedzielę zwykłą. Chrystus wzywa nas, abyśmy odważnie przyszli do Niego w swoim utrudzeniu, a On nas pokrzepi. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wejdźmy na chwilę modlitwy w intencji dobrego i szczęśliwego przeżycia wakacji i urlopów. W łączności z wieczorną Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji bezpiecznego podróżowania i modlitwa w intencji kierowców, a po nabożeństwie święcenie pojazdów przed Kościołem Nawiedzenia. Wjazd od ul. Białogardzkiej, wyjazd w kierunku ul. Łomżyńskiej. Ofiary złożone podczas poświęcenia pojazdów przekażemy na zakup samochodów dla polskich misjonarzy.

2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – dziewicy; w środę św. Jana z Dukli – kapłana; a w sobotę święto św. Benedykta – opata, Patrona Europy. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask, opieki Maryi i orędownictwa św. Patronów.

3. Przypominamy, że podczas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo. Przypominamy również, że do odwołania w niedziele nie odprawiamy Mszy św. o godz. 20,oo.

4. W piątek 10 lipca o godz. 18,oo w parafii pw. Opatrzności Bożej zostanie odprawiona Msza św. za tragicznie Zmarłych Rodaków podczas Rzezi Wołyńskiej w latach 1943-1944.

5. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na prace remontowo-inwestycyjne w naszym Sanktuarium, szczególnie na prowadzone remonty mieszkań wikariuszowskich. Bóg zapłać za wszelkie ofiary wspierające nasze prace.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W najnowszym „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Ten kryzys odkrywa nowe możliwości” – o braku księży w Polsce, który staje się rzeczywistym problemem; „Nie jesteśmy w opozycji” – rozmowa z Mają Sowińską o wpływie świeckich na kształt Kościoła; „Najmłodsza święta” – o ośmioletniej Annie-Gabrielle Caron, której proces beatyfikacyjny wkrótce się rozpocznie we Francji. Zachęcamy do nabycia i lektury.

7. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty próg wieczności przekroczyli: śp. Krystyna Gabryszewska lat 86; Krystyna Bojda lat 81; Henryk Kloska lat 59; Helena Kaczmarek lat 76; Zofia Rakocy lat 71; Marek Kuś lat 63; Jan Korzeniewski lat 79; Michał Koter lat 83; Zofia Godlewska lat 85; Anna Bąk lat 79 i Leszek Ptaszyński lat 68, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek………

8. Na czas owocnej pracy i wypoczynku przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski