Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 19 lipca 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na 19 lipca 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XVI Niedziela zwykła „A”

19 lipca 2020 roku.

1. Dzisiaj przypada XVI Niedziela zwykła. W Ewangelii św. Pan Jezus przestrzega nas przed zgubnym działaniem i zakusami złego ducha oraz pokazuje dynamizm rozwojowy Królestwa niebieskiego. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji rozpoczynającej się we wtorek Bydgoskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium wszystkich wakacyjnych Gości i życzymy dobrej pogody oraz miłego pobytu i wypoczynku w naszym mieście.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie bł. Czesława – kapłana; w środę Święto św. Marii Magdaleny; w czwartek Święto św. Brygidy – zakonnicy, Patronki Europy; w piątek wspomnienie św. Kingi – Dziewicy i w sobotę Święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom życzymy łask Bożych w obfitości, orędownictwa N.M.Panny i wstawiennictwa Świętych Patronów.

4. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo w niedziele o godz. 20,oo.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Towarzysząc, można zrozumieć” – moralnych i religijnych dylematach osób o skłonnościach homoseksualnych, które chcą pozostać w przyjaźni z Chrystusem; „Niezwykły życiorys czeskiego księdza” – o potajemnie wyświęconym w Czechach ks. Tomaszu Haliku; „Maria Goretti” – o 12. letniej świętej Męczennicy w obronie cnoty czystości; „Ponad 30 poczęć dzięki NAPROTECHNOLOGII” – o bydgoskim Centrum „Nowe Życie” stosującym uznawaną przez Kościół metodę leczenia niepłodności. Zachęcamy do nabycia i lektury.

6. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Maria Buwaj lat 97; Wiesława Wiśniewska lat 63; Ryszard Lewandowski lat 61; Marianna Nowacka lat 86; Marcin Bednarski lat 42; Zbigniew Witczak lat 81 i zmarły w Rzymie kardynał Zenon Grocholewski, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek………..

7. Na owocny rozwój Królestwa niebieskiego w naszych sercach przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski