Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 2 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na 2 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XVIII Niedziela zwykła „A”

2 sierpnia 2020 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już XVIII Niedzielę zwykłą. Cudowne rozmnożenie chleba uświadamia nam, że Chrystus Pan troszczy się także o materialną stronę życia swoich wyznawców. Dzisiaj też przypada odpust Porcjunkuli. Z racji I niedzieli miesiąca, do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Udajmy się tam na chwilę osobistej modlitwy w intencji trzeźwości naszego narodu. W łączności z wieczorna Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. W piątek do Częstochowy dotarli i przed obliczem Pani Jasnogórskiej modlili się nasi pielgrzymi z Diecezji Bydgoskiej, a dzisiaj gościmy pielgrzymów z Gdyni zmierzających na Jasną Górę. Przybędą do nas o godz. 11,oo na posiłek, a po krótkim odpoczynku o godz. 13,oo wyruszą w dalszą drogę. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swój trud i ofiarę, aby serdecznie ugościć dzielnych pielgrzymów. Bóg zapłać.

3. Przypominamy, że podczas wakacji nie ma Mszy św. w dni powszednie o godz. 10,oo i w niedziele o godz. 20,oo.

4. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – kapłana; w czwartek Święto Przemienienia Pańskiego a w sobotę wspomnienie św. Dominika – kapłana. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożych łask w obfitości, orędownictwa świętych Patronów oraz wszelkiej pomyślności.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek sierpnia. Godzina święta w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św.; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i 18,oo. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas porannych Mszy św. oraz wieczorem od godz. 17,15.

6. XXXI Pielgrzymka Maksymiliańska w intencji otrzeźwienia Narodu odbędzie się w piątek 14 sierpnia br. Rozpoczęcie w kościele NSPJ przy Placu Piastowskim o godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia, po której nastąpi wyjście do kościoła pw. św. Maksymiliana na Osowej Górze, gdzie o godz. 18,oo zostanie odprawiona Suma Odpustowa.

7. Legion Maryi zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia i Pierania 22 sierpnia br. Koszt 45 zł. Informacje pod nr. telefonu 500198911.

8. W poniedziałek rozpoczniemy prace związane z malowaniem zabrudzeń w Kościele Zasadniczym, spowodowanych ogrzewaniem kościoła. Podobne prace przeprowadzimy w Kościele Nawiedzenia. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na ten cel. W dalszej kolejności – jeszcze w tym roku - planujemy prace remontowe elewacji Kościoła Nawiedzenia oraz demontaż i wymianę naświetli dachowych umieszczonych w stropodachu kościoła. Koszt planowanych robót wyniesie ponad 350 tys. złotych. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie to przedsięwzięcie udźwignąć pod względem finansowym. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na prace remontowo-inwestycyjne, a wszystkich pozostałych parafian i sympatyków naszego Sanktuarium zachęcamy i prosimy o włączenie się i materialne wspieranie naszych działań.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Nie o przemoc tu chodzi” i „Diabeł tkwi w szczegółach” – o problemach z tzw. konwencją stambulską; „Co komu wolno na Jasnej Górze” – rozmowa z o. Samuelem Pacholskim, nowym przeorem Jasnej Góry; „Nie pić dla innych” – o motywacji do sierpniowej abstynencji od alkoholu; „Siostry wiedziały, jak pomagać, nawet w ekstremalnych warunkach” – rozmowa z Agatą Puścikowską, autorką książki „Siostry z powstania”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczył śp. Marek Zawartowski lat 49, którego ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…….

11. Na odważne i wytrwałe podążanie za Chrystusem przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski