Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 6 września 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na 6 września 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXIII Niedziela zwykła „A”

6 września 2020 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już XXIII Niedzielę zwykłą – pierwszą w nowym roku szkolnym i katechetycznym. O godz. 10,15 Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Damian Lenckowski, syn naszej parafii, pracujący na misjach w Nigerii. Po Mszy św. ks. Neoprezbiter udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia do godz. 14,oo wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Udajmy się tam na chwilę modlitwy o Boże błogosławieństwo dla ks. Prymicjanta oraz dla uczniów i nauczycieli. O godz. 16,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od dzisiaj wznawiamy odprawianie niedzielnych Mszy św. o godz. 20,oo.

2. Ks. biskup Jan Tyrawa z dniem 31 sierpnia skierował do pracy duszpasterskiej w naszej parafii Ks. Zbigniewa Ponichterę, który przez 25 pracował na misjach w Czechach. Bardzo serdecznie i z radością witamy księdza w naszej parafii, życzymy obfitych owoców duszpasterskiej posługi, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Kapłanów. Szczęść Boże księże Zbigniewie!

3. We wtorek Uroczystość Narodzenia NMP – dzień odpustu w bydgoskiej katedrze ku czci Matki Pięknej Miłości, głównej Patronki Diecezji. Suma Odpustowa pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Tyrawy o godz. 18,oo.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. II szkół ponadpodstawowych odbędzie się we wtorek 8 września; natomiast kandydatów do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych w czwartek 10 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18,oo.

5. We wtorek 8 września w naszej parafii w Kościele Zasadniczym przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek Adoracji po Mszy św. o godz. 10,oo a zakończenie przed Mszą św. o godz. 18,oo. Z tej racji we wtorek Msze św. o godz. 10,oo i 18,oo będą w Kościele Zasadniczym.

Porządek Adoracji:

Od godz. 11,oo – mieszkańcy osiedla „Glinki”

Od godz. 12,3o – mieszkańcy osiedla „Wyżyny”

Od godz. 14,oo – członkowie Żywego Różańca, parafialnych grup duszpasterskich i modlitewnych

Od godz. 15,3o – mieszkańcy „Nowych Kapuścisk”

Od godz. 17,oo – dzieci i młodzież, szczególnie kandydaci do bierzmowania oraz pozostali parafianie, którzy wcześniej nie mogli przybyć na Adorację

Godz. 18,oo – zakończenie Adoracji i Msza św. wieczorna

7. Informujemy, że w naszym Sanktuarium w każdy piątek o godz. 17,oo będzie wystawienie i godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie też okazja do spowiedzi św. Adoracja w najbliższy piątek będzie w Kościele Nawiedzenia.

8. Kalendarze parafialne na przyszły rok – cegiełki na remont można nabywać w holu kościoła południowego, w Biurze Parafialnym lub w zakrystii. Zachęcamy do nabycia. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na prace remontowe elewacji Kościoła Nawiedzenia.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Niewierzące dzieci wierzących rodziców” i „Katecheza marzeń” – o problemach z wychowaniem religijnym i przekazywaniem wiary młodemu pokoleniu; „Nowe pogaństwo” – refleksje red. Piotra Zaremby, publicysty; „Empatia dla siebie samego to podstawa” – rozmowa z Ewą Stradomską o kreatywnej komunikacji, hejcie i porozumieniu bez przemocy. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej parafialnej wspólnoty przekroczyli: śp. Mieczysław Kubiak lat 95; Krystyna Kaczmarek lat 84; Janina Taczkowska lat 91; Franciszek Polewski lat 71; Tadeusz Chorobiński lat 82 i Krystyna Dalaszyńska lat 83, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…………….

11. Na zgodne trwanie przy Chrystusie przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski