Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 20 września 2020 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 20 września 2020 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XXV Niedziela zwykła „A”

20 września 2020 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już XXV Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan poucza nas, że w każdym momencie życia możemy otworzyć się i przyjąć łaskę zbawienia. Do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym przyjmuje przedstawiciel TP KUL. Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11,3o I grupa dzieci z klas IV przeżywa Uroczystość I Komunii św. Przez cały tydzień o godz. 18,oo dzieci te będą uczestniczyć we Mszy św. w ramach Białego Tygodnia. Dlatego Msze św. o godz. 18,oo będą w Kościele Zasadniczym. Za tydzień II grupa dzieci z klas IV podczas Mszy św. o godz. 11,3o przystąpi do Komunii św. Dlatego jeszcze raz prosimy, by w te niedzieli uczestniczyć we Mszy św. o innej godzinie, umożliwiając przeżycie tych uroczystości krewnym i znajomym tych dzieci. Dziękujemy za zrozumienie.

3. W środę 23 września obchodzimy wspomnienie św. Ojca Pio – zakonnika. Tego dnia przypada 52. rocznica Jego śmierci. Z tej okazji Grupa Modlitewna św. Ojca Pio zaprasza na Mszę św. o godz. 10,oo i na nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio.

4. W piątek o godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym wystawienie i cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17,3o. Następnie różaniec przed Najświętszym Sakramentem i zakończenie Adoracji nabożeństwem ku czci Pięciu Polskich Braci Męczenników. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św.

5. W zakrystii lub Biurze Parafialnym można nabywać kalendarze parafialne na przyszły rok jako cegiełki na prace remontowe w naszym Sanktuarium. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i gorąco zachęcamy, by w miarę możliwości włączyć się w to nasze wspólne dzieło.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać m.in. „Został ten ostatni guzik” – rozmowa z ks. Abpem Mieczysławem Mokrzyckim, metropolitą lwowskim, byłym sekretarzem zmarłego kard. Mariana Jaworskiego; byłym osobistym sekretarzem papieży św. Jana Pawła II i Benedykta XVI; „Kleryk w poszukiwaniu stabilizacji” – próba scharakteryzowania polskich kandydatów do kapłaństwa; „Bóg, który upomina się o człowieka” i „Stanąć na straży prawdy” - o uroczystościach odpustowych w Bydgoskiej Katedrze; „Jak ocalić modlitwę” i „Cierpliwość Anny” – chrześcijańskie spojrzenie na modlitwę. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Remigiusz Twardowski lat 78; Zenon Świątek lat 61; Zbigniew Szaroleta lat 84; Krystyna Szwechłowicz lat 55; Edward Okonek lat 81; Andrzej Nowacki lat 66; Krzysztof Moch lat 65; Grzegorz Wałęsa lat 54; Grzegorz Wika lat 43 i Zofia Byrda lat 71, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……………

8. Na ochocze podejmowanie pracy dla Królestwa Niebieskiego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski