Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 4 października 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na 4 października 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXVII Niedziela zwykła „A”

4 października 2020 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXVII Niedzielę zwykłą. Ze względu na remont zewnętrznej elewacji Kościoła Nawiedzenia dzisiaj nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu, którą przeżywamy w pierwsze niedziele miesiąca. O godz. 15,oo w Kościele Zasadniczym Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo codzienne nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszamy. Wieczorna Msza św. o godz. 20,oo w Kościele Zasadniczym.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17,oo; natomiast różaniec dla młodzieży i dorosłych codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo oraz dodatkowo przed południem w dni powszednie o godz. 9,3o. Zachęcamy do licznego udziału w tej maryjnej modlitwie Kościoła.

3. Ze względu na trwający remont w tym tygodniu Msze św. i nabożeństwa różańcowe odprawiamy w Kościele Zasadniczym.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I ponadpodstawowych odbędzie się w czwartek 8 października w nast. porządku: o godz. 18,oo dziewczęta a o godz. 19,oo chłopcy. Spotkanie w Kościele Nawiedzenia – wejście z holu kościoła południowego.

5. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Faustyny – zakonnicy, sekretarki Bożego Miłosierdzia a w środę wspomnienie NMP Różańcowej.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Bydgoskie obchody tego dnia rozpoczną się uroczystą Mszą św. o godz. 13,3o w kościele pw. NSPJ przy Placu Piastowskim. Zapraszamy młodzież, w szczególny sposób kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych.

7. Cieszy nas postęp prac remontowych elewacji zewnętrznej Kościoła Nawiedzenia. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na ten cel. Bóg zapłać za wszelkie formy wsparcia prac remontowych w naszym Sanktuarium. Zachęcamy też do nabywania kalendarzy – cegiełek jako wsparcia tych działań.

8. Od przyszłej niedzieli będą dostępne kartki z wypominkami za Zmarłych.

9. W sobotę 17 października o godz. 16,oo zapraszamy na Koncert „Ave Maria” z okazji Jubileuszu XXX lecia naszego Hospicjum.

10. Zachęcamy do obejrzenia wystawy „Na skrzydłach Miłości” obrazującą atmosferę spotkań św. Jana Pawła II i Jego następców Benedykta XVI i Franciszka w różnych zakątkach świata. Ekspozycja będzie dostępna do środy włącznie.

11. Przypominamy, że zgłoszonych chorych i osoby samotne nawiedzimy z sakramentami św. w sobotę 10 października w godz. przedpołudniowych. Informujemy, że w środy i w niedziele wznawiamy funkcjonowanie Biblioteki Parafialnej w Klubie Emaus.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Pokora może więcej” – rozważanie na kanwie Ewangelii; „Wyrok na śmierć czy na życie?” – rozmowa z Wojciechem Ziębą – prezesem Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka; „Różaniec widziany od środka” – o głębokim sensie tej modlitwy; „Życie do końca” – o najnowszym dokumencie Kongregacji Nauki Wiary podejmującym etyczne pytania dotyczące opieki nad osobami chorymi terminalnie. Zachęcamy do nabycia i lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Marian Brzykcy lat 72; Emilia Gosz lat 93 i Zofia Lemańczyk lat 82, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….

14. Na wydawanie obfitych owoców wynikających z przynależności do Królestwa Bożego przyjmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski