Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 11 PAŹDZIERNIKA 2020 R

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 11 PAŹDZIERNIKA 2020 R

Ogłoszenia Parafialne – XXVIII Niedziela zwykła „A”

Dzień Papieski

11 października 2020 roku.

1. Dzisiaj – w XXVIII Niedzielę zwykłą przeżywamy kolejny już XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone do skarbon przy wyjściu z kościoła na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać także za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na pokrycie kolejnej raty prac remontowych przy elewacji zewnętrznej Kościoła Nawiedzenia. W łączności z wieczorną Mszą św. nabożeństwo różańcowe. Msza św. o godz. 20,oo w Kościele Zasadniczym.

2. Przypominamy, że różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17,oo, natomiast dla dorosłych i młodzieży codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo oraz dodatkowo w dni powszednie o godz. 9,3o. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Informujemy, że ze względu na trwający remont Msze św. i nabożeństwa w tym tygodniu odprawiamy w Kościele Zasadniczym.

4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego – kapłana; w czwartek św. Teresy od Jezusa – Dziewicy i Doktora K-ła; w piątek św. Jadwigi Śląskiej42. Rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II i w sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – Biskupa i Męczennika. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask oraz wszelkiej pomyślności.

5. Spotkanie Rodziców dzieci I Komunijnych z klas III odbędzie się w środę 14 października po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie różańcowym.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się w czwartek 15 października. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo. Spotkanie młodzieży z grupy „Duc in altum” w czwartek o godz. 19,oo w Sali Konferencyjnej na plebanii.

7. Próba przed bierzmowaniem kandydatów z klas II odbędzie się w piątek 16 października. Kandydaci przychodzą na Mszę św. o godz. 18,oo. Obecność obowiązkowa. Od godz. 17,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. wieczorną. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę 17 października o godz. 10,3o w kościele. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną posługiwać przy ołtarzu.

8. W tym roku obchodzimy 30-lecie istnienia naszego Hospicjum, które w tym czasie udzieliło wsparcia i pomocy medycznej cierpiącym, chorym terminalnie. Pragniemy ten Jubileusz uczcić pięknym, tradycyjnym Koncertem „Ave Maria” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej – Capella Bydgostiensis, naszego chóru oraz znakomitych solistów. Koncert poprowadzi znana redaktor bydgoskiej telewizji Urszula Guźlecka. Koncert odbędzie się w Kościele Zasadniczym w sobotę 17 października o godz. 16,oo. Wstęp wolny. Podczas Koncertu będą zbierane dobrowolne ofiary na wsparcie działalności naszego Hospicjum. Serdecznie zapraszamy.

9. W związku ze zbliżającą się 36. Rocznicą męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w sobotę 17 października uczestnictwem we Mszy św. o godz. 7,oo w Kościele Zasadniczym rozpocznie się Pielgrzymka Rowerowa szlakiem męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego na trasie: Bydgoszcz – Górsk – Toruń – Włocławek.

W ramach obchodów upamiętniających męczeńską śmierć bł. Ks. Jerzego w przyszłą niedzielę 18 października gościć będziemy siostrę Krystynę Włodarską – służebniczkę NMP, która podzieli się z nami świadectwem o kapłanie męczenniku. Natomiast w samą rocznicę – w poniedziałek 19 października zapraszamy na różaniec o godz. 17,oo i na Mszę św. o godz. 18,oo o rychłą kanonizację błogosławionego Męczennika. Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego po Mszy św. wieczornej a także różańca dla dzieci.

10. W przyszłą niedzielę 18 października podczas Mszy św. o godz. 11,3o poświęcenie różańców dla dzieci I Komunijnych.

11. Stowarzyszenie „Alwernia” zaprasza na warsztaty Dorosłe Dzieci Alkoholików w sobotę 17 października i 14 listopada. Szczegóły na plakacie.

12. W sobotę 24 października organizowana jest pielgrzymka do Rywałdu – miejsca I uwięzienia Ks. Kardynała Wyszyńskiego. Wyjazd spod Tesco o godz. 7,oo. Koszt 100 zł. Szczegóły u p. Grażyny tel. 602150707.

13. Ze względu na zagrożenie pandemijne prosimy o rygorystyczne przestrzeganie wymogów zaleceń sanitarnych. Istnieje możliwość dezynfekcji kratki konfesjonału przed przystąpieniem do spowiedzi. O środek dezynfekcyjny należy poprosić spowiednika.

14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Komunia św. na rękę to nie profanacja” i „Komunia na rękę w tradycji Kościoła”; „Miłość sama rozciąga się na wszystkich” – o najnowszej encyklice papieża Franciszka; „Chłopak z sąsiedztwa” – o 15 letnim Carlu Acutisie – nowym włoskim błogosławionym. Zachęcamy do nabycia i lektury także miesięcznika „Miłujmy się”.

15. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Irena Dubicka lat 89; Zdzisław Bińczak lat 70; Anna Struś lat 87 i Tadeusz Misiak lat 73, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek….

16. Na skuteczne przyjęcie zaproszenia na ucztę otwórzmy serca na Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski