Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 18 PAŹDZIERNIKA 2020 R

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 18 PAŹDZIERNIKA 2020 R

1. Dzisiaj przeżywamy XXIX Niedzielę zwykłą, która rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Podczas Mszy św. o godz. 11,3o poświęcenie różańców dzieciom I Komunijnym, a także poświęcenie nowego kielicha – dar ołtarza dzieci I Komunijnych i młodzieży przystępującej do bierzmowania. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo nabożeństwo różańcowe w intencji misji i misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek ubiegłej niedzieli na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz złożone dzisiaj na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiamy dla młodzieży i dorosłych codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo oraz w dni powszednie o godz. 9,3o; natomiast różaniec dla dzieci w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek o godz. 17,oo.

3. W poniedziałek przypada 36. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 17,oo zapraszamy na nabożeństwo różańcowe a o godz. 18,oo na Mszę św. w intencji rychłej kanonizacji Błogosławionego Kapłana Męczennika. Prosimy – na ile to możliwe - o udział pocztów sztandarowych. Ze względu na różaniec o godz. 17,oo w poniedziałek nie będzie nabożeństwa różańcowego po Mszy św. wieczornej.

4. We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Kantego – kapłana a w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II – papieża.

5. W środę podczas Mszy św. o godz. 18,oo ks. Biskup Jan Tyrawa udzieli młodzieży klas II Sakramentu Bierzmowania. Ze względu na ograniczenia sanitarne prosimy, aby w tej Mszy św. uczestniczyli tylko przyjmujący Sakrament Bierzmowania oraz ich świadkowie bierzmowania. Przy tej okazji apelujemy do wszystkich wiernych, aby pamiętali o obowiązku zasłaniania nosa i twarzy oraz zachowania dystansu w świątyni. Korzystajmy też z możliwości dezynfekcji rąk i konfesjonałów. W środę nie ma wieczornego nabożeństwa różańcowego

6. W przyszłą niedzielę 25 października o godz. 13,oo ks. Biskup Jan Tyrawa odprawi Mszę św. o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którą na żywo będzie transmitowała Telewizja Polonia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także poczty sztandarowe.

7. Zbliża się listopad – miesiąc modlitewnej pamięci o naszych Zmarłych oraz Uroczystość Wszystkich Świętych. Kartki z wypominkami za Zmarłych jednorazowe jak i roczne można składać po Mszy św. w zakrystii lub w Biurze Parafialnym w godz. urzędowania.

8. Ze względu na trwający remont elewacji zewnętrznej oraz obowiązujące przepisy sanitarne, wszystkie Msze św. i nabożeństwa do końca miesiąca będziemy odprawiać w Kościele Zasadniczym.

9. W kościele zostały wyłożone programy tegorocznego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Program wywieszony jest również na afiszach. Zachęcamy do zapoznania się, zaplanowania swego czasu i skorzystania z bogatej oferty Tygodnia.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Ich nie trzeba się bać. Ich trzeba kochać” – o poznańskiej lekarce posługującej wśród trędowatych, której proces beatyfikacyjny się rozpoczyna; „Dwie miłości Jana Pawła II”; „Nie lękajcie się BYĆ” – rozmowa z dr Izabelą Wiśniewską, katechetką z Solca Kujawskiego o relacji Jan Paweł II z młodzieżą, języku komunikacji oraz wymaganiach młodych względem siebie. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Danuta Kopczyńska lat 63; Marlena Rapicka lat 57 i Edward Szymański lat 84, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek…..

12. Na ufne oddawanie Bogu tego, co do Niego należy przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski