Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 1 listopada 2020 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 1 listopada 2020 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Wszystkich Świętych „A”

1 listopada 2020 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych, która przypomina nam cel naszego ziemskiego pielgrzymowania. Niezliczona rzesza Świętych wspiera nasze wysiłki w osiągnięciu nieba. Dziś, z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Udajmy się tam na chwilę osobistej modlitwy w intencji naszych Zmarłych. Ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa Stolica Apostolska zdecydowała, że odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza lub kościoła i pobożną modlitwę za Zmarłych, który możemy ofiarować za naszych Zmarłych, w tym roku możemy uzyskać przez cały listopad. Kartki z wypominkami za Zmarłych możemy jeszcze składać po Mszy św. w zakrystii. Wypominki jednorazowe połączone z różańcem za Zmarłych będziemy odmawiać w dni powszednie o godz. 9,3o i 17,3o poczynając od poniedziałku 2 listopada.

2. W poniedziałek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7,oo; 8,oo; 10,oo z procesją za Zmarłych i 18,oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W środę obchodzimy wspomnienie św. Karola Boromeusza – Biskupa.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota listopada. Godzina święta w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo; tego dnia mija XXXII rocznica święceń biskupich naszego Arcypasterza; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i na zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 18,oo. O godz. 17,oo wystawienie i godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. oraz w piątek od godz. 17,oo. Ze względu na piątkową Adorację nie będzie wypominek za Zmarłych o godz. 17,3o.

5. Przypominamy, że ze względu na pandemię odwołujemy listopadowe odwiedziny naszych chorych.

6. W przyszłą niedzielę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,oo rozpocznie się w Kościele Zasadniczym spotkanie Żywego Różańca. Tego dnia przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary zbierane na tacę przeznaczymy na ten cel.

7. Ze względu na ograniczenia sanitarne, informujemy, że do odwołania wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiamy w Kościele Zasadniczym.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: "Przepis na szczęście" - rozważanie liturgii Słowa; "Szarość, którą przenika światło przyszłości" - kiedy zaczyna się życie wieczne ?; "Blisko zwykłych ludzi" - o zmarłej siostrze Bożenie, jednej z pierwszych w Polsce małych sióstr Jezusa; "Być człowiekiem sumienia" i "Zwycięstwo miłości nad nienawiścią" - o obchodach 36. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w naszej parafii. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jadwiga Kasprzyńska lat 74; Grażyna Bernacka lat 72 i Marek Czarniecki lat 63, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek………….

10. Na wytrwałe podejmowanie trudu zdobywania świętości przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski