Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 8 listopada 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na 8 listopada 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXXII Niedziela zwykła „A”

8 listopada 2020 roku.

1. Dzisiaj w XXXII Niedzielę zwykłą przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na ten cel. O godz. 15,oo w Kościele Zasadniczym Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca.

2. Przypominamy, że do odwołania wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiamy w Kościele Zasadniczym. Apelujemy o przestrzeganie przepisów sanitarnych, zachowanie dystansu społecznego w kościele oraz zakrywanie nosa i ust.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża; w środę wspomnienie św. Marcina z Tours – biskupa; w czwartek wspomnienie św. Jozafata – biskupa i Męczennika. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia, opieki matki Najświętszej, orędownictwa Św. Patronów oraz wszelkiej pomyślności.

4. W środę przypada 102. Rocznica Odzyskania Niepodległości. Msze św. o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 i 18,oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę szczególnie podczas Mszy św. o godz. 10,15. Po tej Mszy św. w ramach XXXIX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zapraszamy na Koncert pt. „Tobie Polsko” w wykonaniu naszego chóru „Exsultate Deo” .

5. W piątek przypada wspomnienie Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Polskich Męczenników, nasza Parafialna Uroczystość Odpustowa. Msze św. o godz. 7,oo; 8,oo; 10,oo i 18,oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za całą naszą parafię, szczególnie podczas Mszy św. o godz. 18,oo. Od godz. 17,oo wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie przed Sumą Odpustową o godz. 18,oo.

6. Wypominki jednorazowe za Zmarłych jeszcze w poniedziałek i wtorek o godz. 9,3o i 17,3o. Kartki z wypominkami jednorazowymi można składać tylko dzisiaj po Mszy św. w zakrystii. Wypominki roczne przyjmujemy do końca listopada.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „ O Rzecz bardziej Pospolitą” i „Spojrzeć oczami drugiego” – współczesne zawirowania w naszej Ojczyźnie; „Syn, który nawrócił rodziców” i „Wszyscy rodzimy się jako oryginały” – o nowym włoskim błogosławionym 15 letnim Carlo Acutisie; „Co stanowi o wartości człowieka?” – przemyślenia o. Federico Lombardi, jezuity, uczestnika międzynarodowego kongresu „jeden świat – wiele kultur”, który został zorganizowany w Bydgoszczy. Zachęcamy do nabycia i lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Henryk Nater lat 91; Czesław Idzikowski lat 74; Zygmunt Kułakowski lat 84; Maria Markowska lat 92; Krzysztof Pepliński 44; Jan Świątek lat 69; Edward Lippke lat 76; Zbigniew Małkowski lat 86 i Alina Doroszewicz lat 57, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………..

9. Na czujne wyczekiwanie nadejścia Pana przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski