Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 22 listopada 2020 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 22 listopada 2020 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Jezusa Chrystusa

Króla Wszechświata „A”

22 listopada 2020 roku.

1. Dzisiaj – w ostatnią niedzielę roku kościelnego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W łączności z Mszą św. o godz. 10,15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ i akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Z okazji przypadającego dzisiaj wspomnienia św. Cecylii – Patronki śpiewu i muzyki kościelnej naszym organistom i chórzystom składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich potrzebnych łask oraz zdrowia.

2. We wtorek przypada wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung Lac – kapłana i Towarzyszy.

3. W piątek przypada 10 rocznica śmierci ks. Prałata Romualda Biniaka. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 18,oo.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Wzorem lat ubiegłych u naszych harcerzy będzie można nabyć poświęcone opłatki oraz kalendarze parafialne jako cegiełki na pokrycie naszych zobowiązań za wykonany remont elewacji Kościoła Nawiedzenia. Bóg zapłać za wszelką pomoc i wsparcie.

5. W czasie Adwentu zapraszamy w dni powszednie na Roraty o godz. 6,3o. Codziennie przed Roratami od godz. 6,15 będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Przypominamy, że w każdy piątek o godz. 17,oo wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18,oo. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Wiary nie traci się łatwo” – problem odchodzenia od wiary; „Pandemiczna wzrastanie” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. Henrykiem Seweryniakiem o czasie pandemii; „Od Leona XIII do Franciszka” – historia encyklik społecznych papieży; „Ja Jestem, nie bójcie się!” – czas próby dla chrześcijan i przykład ks. Dolindo jak przeciwności znosić; „Sprawiedliwość nie umiera” – o obchodach Święta Niepodległości w naszej katedrze. Zachęcamy do nabycia i lektury.

8. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności: śp. Jerzy Frelichowski lat 87; Władysława Różańska lat 87; Barbara Kulesza lat 72; Ludwik Kulińska lat 85; Ryszard Wojtaszyk lat 82; Grażyna Zielińska lat 64; Łucja Selke-Stempka lat 84; Alina Szałkowska lat 52; Krystyna Pinkowska lat 85; Anna Struj lat 67; Zdzisław Sobociński lat 76 i Helena Baniecka lat 95, mama ks. Mirosława, których ze wszystkimi Drogimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………..

9. Na królowanie Chrystusa w naszych sercach i w naszym życiu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski