Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 6 grudnia 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne na 6 grudnia 2020 r.

Ogłoszenia Parafialne –

II Niedziela Adwentu „B”

6 grudnia 2020 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Z racji I niedzieli miesiąca zapraszamy do Kościoła Nawiedzenia na osobistą modlitwę w intencji dobrego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i spotkanie z Chrystusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Adoracja potrwa do godz. 14,oo. Ze względu na trwające ograniczenia dzisiaj nie będzie spotkania Żywego Różańca. Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z wieczorną Mszą św. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Gościmy dzisiaj przedstawicieli Zakonu Św. Łazarza z Jerozolimy, którzy rozprowadzają kalendarze – cegiełki na wsparcie działalności Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (Hospicjum Perinatalnego). Bóg zapłać za wsparcie tego szlachetnego dzieła.

3. Przypominamy, że u naszych harcerzy można nabywać poświęcone opłatki. W przyszłą niedzielę będzie jeszcze możliwość nabycia u harcerzy świec Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na pokrycie kolejnej raty za wykonany remont elewacji Kościoła Nawiedzenia. Bóg zapłać za wszelkie przejawy wsparcia naszych prac remontowych.

4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Ambrożego – Biskupa i Doktora K-ła a we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Obchodzącym imieniny życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Niepokalanej.

5. Zapraszamy na Roraty, które odprawiamy codziennie rano o godz. 6,3o oraz wieczorem w piątki o godz. 18,oo. W każdy piątek od godz. 17,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św. Zachęcamy do korzystania z tego sakramentu już teraz i nie odkładania go na ostatnią chwilę przed świętami. Okazja do spowiedzi św. jest podczas każdej Mszy św.

6. Gorąco prosimy o przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych dla naszego wspólnego dobra. Będziemy ogromnie wdzięczni za zamykanie drzwi do kościoła, gdyż kościół jest ogrzewany.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Zbawiciel jest jeden” – rozważania dzisiejszej Ewangelii; „Nad biskupem sąd ma papież” – rozmowa z ks. Abpem Grzegorzem Rysiem, Metropolitą Łódzkim, ostatnio mianowanym członkiem Kongregacji ds. Biskupów; „Kardynałowie na konsystorzu” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem. Zachęcamy do nabycia i adwentowej lektury religijnej.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Henryk Kasprzak lat 88; Jadwiga Wojciechowska lat 66; Mieczysław Kufel lat 89; Stefania Krajewska lat 83; Ewa Rydwelska lat 90; Jerzy Fagas lat 82; Agata Ekwińska lat 89; Regina Skulska lat 80; Krzysztof Krajewski lat 68 i Tadeusz Grzymkiewicz lat 75, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek…

9. Na adwentowe prostowanie ścieżek naszego życia przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski