Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 20 grudnia 2020 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 20 grudnia 2020 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

IV Niedziela Adwentu „B”

20 grudnia 2020 roku.

1. Dzisiaj już ostatnia niedziela adwentowego oczekiwania na przyjście Pana. Podczas Mszy św. o godz. 10,15 nasi harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju, ogień zapalony w miejscu Narodzenia się Syna Bożego. Ten poświęcony ogień każdy chętny do środy włącznie będzie mógł zabrać do swego domu z kościoła bądź z harcówki. Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo.

2. Poświęcone opłatki i świece Caritas można jeszcze nabywać u naszych harcerzy.

3. Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. oraz dodatkowo w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17,oo.

4. Roraty odprawiamy do czwartku włącznie o godz. 6,3o. Przed Roratami od godz. 6,10 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W Wigilię nie ma Mszy św. wieczornej o godz. 18,oo. W Wigilię Biuro Parafialne będzie nieczynne. Spowiedź św. w Wigilię tylko podczas Mszy św. o godz. 6,3o; 8,oo i 10,oo. Zachęcamy, aby staropolskim zwyczajem w tym dniu zachować wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Zasiadając do wieczerzy wigilijnej, pamiętajmy, aby pomimo pandemii, przy stole zostawić wolne miejsce, jako symbol otwartości na drugiego człowieka. Niech wspólny posiłek poprzedzi odczytanie fragmentu Ewangelii św. o Narodzeniu Chrystusa, zaśpiewanie kolędy, złożenie sobie życzeń i przełamanie się opłatkiem. Później udajmy się do kościoła, by uczestniczyć we Mszy św. Ze względu na pandemię w tym roku, aby umożliwić wszystkim chętnym udział w Pasterce z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych w naszym kościele odprawimy dwie Pasterki – o godz. 22,oo i o północy. O godz. 21,3o nasz chór tradycyjnie zaprasza na Koncert Kolęd. Ofiary zbierane na tacę podczas Pasterek będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

6. W piątek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 9,oo; 10,15; 11,3o; 13,oo i 18,oo. W Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 7,3o i 20,oo.

7. W sobotę II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana, diakona, I Męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20,oo. Ofiary zbierane na tacę w II Święto przeznaczymy na KUL oraz katolickie uczelnie naszej diecezji. Tego dnia na Mszach św. do godz. 13,oo będzie grał i śpiewał Zespół „Sanctus” z Gdańska.

8. Informujemy, że wizytę duszpasterską tzw. kolędę ze względu na pandemię rozpoczniemy po Nowym Roku i ograniczymy do modlitwy podczas Mszy św. w intencji naszych Parafian oraz błogosławieństwa ich Najświętszym Sakramentem w kościele. Szczegółowy program i terminarz Mszy św. podamy w przyszłą niedzielę oraz umieścimy na stronie internetowej.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Adresaci zwiastowania” – rozważania Liturgii Słowa; „ Światła nadziei” – rekolekcje adwentowe; „Józef Bożego Narodzenia” – aktualność św. Józefa; „Na ratunek choince” – zagrożenie utraty zwyczajów i symboli związanych z Bożym Narodzeniem; „Ratujmy mit Solidarności” oraz rozmowę z s. Aldoną Skrzypiec ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego „Moc bezsilnej obecności”. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik na każdy dzień stycznia. Ponieważ jest to już numer świąteczny dlatego kosztuje 10 zł.. Zachęcamy do nabycia i adwentowo-świątecznej lektury religijnej.

10. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności: śp. Czesława Czajkę lat 75; Konrada Szredera lat 85; Kazimierza Grochowskiego lat 67; Krystynę Lubiewską lat 94; Ewę Łukasiewicz lat 71; Wiesława Wojciechowskiego lat 83; Mariana Piwińskiego lat 72 i Helenę Wiśniewską lat 69, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu Niebieskiemu. Wieczny odpoczynek…

11. Na radość płynącą ze świadomości, że przychodzący Pan blisko jest, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski