Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 6 stycznia 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 6 stycznia 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Objawienia Pańskiego „B”

6 stycznia 2021 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie nazywaną Świętem Trzech Króli. Msze św. wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 20,oo. W łączności z każdą Mszą św. poświęcenie kredy i kadzidła. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na Krajowy Fundusz Misyjny. Bóg zapłać za wspieranie naszych misjonarzy.

2. Jak już informowaliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską tzw. kolędę ze względu na pandemię ograniczamy do Mszy św. sprawowanych w intencji mieszkańców poszczególnych bloków, wystawienia Najświętszego Sakramentu i modlitwy za Rodziny przez wstawiennictwo Patrona Rodzin św. Józefa, którego rok przeżywamy. Prosimy, aby na te Msze św. przynieść ze sobą wodę do poświęcenia w kościele, by później tą wodą móc poświęcić swoje mieszkania. Porządek Mszy św. i nabożeństw kolędowych został umieszczony na stronie parafialnej i w gablocie ogłoszeń parafialnych. Dla uczestników Mszy św. o godz. 16,oo nabożeństwo odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu Mszy św.; natomiast dla uczestników Mszy św. o godz. 18,oo nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17,45. Bóg zapłać za ofiary kolędowe składane podczas tych Mszy św. Przeznaczymy je na pokrycie kolejnych rat za remont elewacji zewnętrznej Kościoła Nawiedzenia.

Osoby, które zaprosiły kapłana z wizytą duszpasterską do domu zostaną w najbliższym czasie indywidualnie poinformowane o planowanym terminie kolędy.

3. W niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, jednak w naszej polskiej tradycji zwyczaj śpiewania kolęd pozostaje aż do 2 lutego. Ofiary zbierane na tacę w niedzielę z racji II niedzieli miesiąca przeznaczymy na pokrycie istniejących jeszcze należności za wykonany remont elewacji zewnętrznej Kościoła Nawiedzenia. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.

4. Przypominamy, że Msze św. w dni powszednie o godz. 7,oo; 8,oo i 10,oo odprawiamy w Kościele Nawiedzenia, a Msze św. o godz. 16,oo i 18,oo w Kościele Zasadniczym.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”, w którym warto przeczytać: „Jedność i zdrowa niecierpliwość” oraz „Patriarcha, który czuje ból rozłamu” – problemy współczesnego ekumenizmu; „Męczennik za sprawiedliwość” – włoski sędzia Rosario Livatino, którego dekret o męczeństwie zatwierdził papież Franciszek; „Czy musimy bać się szczepionki?” i „Kościół o szczepionkach” – dylematy związane ze szczepieniami przeciwko koronawirusowi; „Przymierze złota z biologią” – rozmowa z prof. Władysławem Sinkiewiczem o zagrożeniach bioetycznych osoby ludzkiej i rodziny; „Chcę tu być i służyć” – o powrocie abpa Tadeusza Kondrusiewicza na Białoruś; „Róża widziała więcej” – o Matce Róży Czackiej ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, która będzie beatyfikowana razem z kard. Stefanem Wyszyńskim w tym roku. Zachęcamy do nabycia i lektury.

6. Na radość świadczenia o Chrystusie, który stał się człowiekiem i zamieszkał pośród, nas przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski