Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 21 marca 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 21 marca 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

V Niedziela Wielkiego Postu „B”

21 marca 2021 roku.

1. Dzisiaj – w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy ojca Remigiusza Zmudę – paulina z Torunia, który poprowadzi te rekolekcje. Życzymy Ojcu Rekolekcjoniście światła i mocy Ducha Świętego, aby jego posługiwanie zaowocowało naszym szczerym nawróceniem i pogłębieniem życia religijnego. Szczęść Boże ojcze Remigiuszu ! Dzisiaj Msze św. z nauką ogólną o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 i 18,oo. Msze św. z nauką dla dzieci o godz. 11,3o i 13,oo. Podczas Mszy św. o godz. 13,oo poświęcenie Pisma św., różańców, medalików, modlitewników i świec dzieciom I Komunijnym z klasy III B i D ze SP nr 60. O godz. 17,oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na tacę podczas Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Msza św. z kazaniem dla młodzieży o godz. 20,oo. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną w Kościele Zasadniczym o godz. 10,oo i 18,oo. We wtorek na Mszę św. o godz. 18,oo zapraszamy małżonków. Podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. oraz dodatkowo we wtorek w godz. 9,oo-10,3o i 17,oo-18,3o. Zakończenie Rekolekcji w środę 24 marca. Serdecznie zapraszamy. Podczas rekolekcji Msze św. w dni powszednie o godz. 7,oo i 8,oo oraz Msze św. pogrzebowe będziemy odprawiać w Kościele Nawiedzenia.

2. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz 17. Rocznica powstania naszej diecezji.

3. Informujemy, że na zapleczu zakrystii znajduje się konfesjonał, gdzie w sposób nieskrępowany mogą się wyspowiadać osoby słabo słyszące. Prosimy, by takie osoby zgłaszały się w zakrystii. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

4. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową do Kościoła Zasadniczego: dzieci o godz. 16,3o a dorosłych o godz. 9,3o lub 17,3o. Natomiast młodzież po Mszy św. wieczornej zapraszamy do Kościoła Nawiedzenia. Ze względu na Drogę Krzyżową w piątek wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16,3o będzie w Kościele Nawiedzenia. Zakończenie Adoracji przed Drogą Krzyżową o godz. 17,3o. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św.

5. W sobotę 27 marca o godz. 17,oo zapraszamy na XX Misterium Męki Pańskiej „Jestem z wami”. Ze względu na pandemię Misterium będzie w formie słuchowiska w Kościele Zasadniczym. Dodatkowe informacje oraz zwiastun wydarzenia znajdują się na Facebooku i Instagramie Misterium oraz na stronie internetowej: misterium.bydgoszcz.pl

6. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można nabywać u naszych harcerzy pod chórem przy wyjściu z kościoła.

7. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm w łączności z każdą Mszą św. Podczas Mszy św. o godz. 10,15 odczytanie Ewangelii o uroczystym wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Tego dnia przypada 17. Rocznica ingresu Biskupa Bydgoskiego do kościoła katedralnego.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” można przeczytać: „Życiodajne obumieranie” – rozważanie liturgii Słowa; „Lęk przed słabością” – piąta wielkopostna odsłona lęku i nadziei; „Blachnicki na dziś” i „Blachnicki: rewolucja, która nie zaszła” – sylwetka niezwykłego kapłana, Sługi Bożego w 100 rocznicę jego urodzin; „Teologia wyzwolenia” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Krystyna Twaróg lat 83; Janina Chojnacka lat 78; Jadwiga Głos lat 74; Andrzej Szablewski lat 68; Henryk Pilarowski lat 84; Krystyna Szura lat 73; Magdalena Ciaciuch lat 27; Leokadia Sadowska lat 84; Ryszard Kurpios lat 77 i Krystyna Bączkowska lat 74, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………………

10. Na dobre i owocne przeżycie ćwiczeń rekolekcyjnych przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski