Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 4-5 kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne na 4-5 kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego „B”

4-5 kwietnia 2021 roku.

1. Dzisiaj radosna Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Drogim Parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium, chorym w domach, szpitalach i hospicjum oraz przebywającym na kwarantannie składamy najserdeczniejsze życzenia: Niech moc Chrystusa Pana płynąca z Krzyża i blask bijący z Pustego Grobu będą dla nas skutecznym wsparciem w trudach walki z pandemią, a nadzieja uczestnictwa w Jego zwycięstwie dodaje nam sił i wytrwałości w podążaniu za Zmartwychwstałym i Zwycięskim Zbawicielem. Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał ! Wesołego Alleluja! Uroczysta Msza św. z procesją Rezurekcyjną o godz. 7,oo w Kościele Zasadniczym. Nie będzie Mszy św. o godz. 9,oo.

2. Msze św. dzisiaj jeszcze o godz. 10,15; 11,3o; 13,oo i 18,oo ze względu na pandemię zarówno w Kościele Zasadniczym i Kościele Nawiedzenia. Msza św. o godz. 20,oo w Kościele Zasadniczym. Przypominamy o obowiązujących przepisach: w kościele należy zakrywać usta i nos maseczkami, dezynfekować ręce oraz zachowywać dystans przynajmniej 1,5 m. W kościele może przebywać 1 wierny na 20 m2 nie licząc służby kościelnej i liturgicznej.

3. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15; 11,3o; 13,oo i 18,oo ze względu na pandemię zarówno w Kościele Zasadniczym i Kościele Nawiedzenia. W II Dzień Świąt nie będzie Mszy św. o godz. 20,oo. Ofiary zbierane na tacę w II Święto przeznaczone będą na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz katolickich uczelni naszej diecezji. Polecamy tę ważną kwestię Waszej łaskawej ofiarności.

4. W tym tygodniu przeżywamy Oktawę Wielkanocy. Ze względu na pandemię Msze św. w tym tygodniu będziemy odprawiać w Kościele Zasadniczym.

5. W piątek 9 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18,oo ks. Biskup Jan Tyrawa udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas I szkół ponadpodstawowych z naszej parafii. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią prosimy, aby w tej Mszy św. uczestniczyli tylko bierzmowani i świadkowie bierzmowania. Próba dla kandydatów do bierzmowania we wtorek 6 kwietnia o godz. 10,45 w Kościele Zasadniczym. Ze względu na Oktawę Wielkanocy w piątek nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania potraw mięsnych.

6. W sobotę mija 11. Rocznica katastrofy smoleńskiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich 96 ofiarach tej tragedii.

7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo.

8. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W świątecznym „Przewodniku Katolickim” można przeczytać: „Żyć Zmartwychwstaniem” – rozważania Liturgii Słowa; „Widziałam Pana!” – warunki nawrócenia , które pozwalają rozpoznać Zmartwychwstałego; „Wyobraź sobie życie” – wiara, która w Zmartwychwstaniu pozwala dostrzec prawdziwe narodzenie; „Lęk przed innością” – siódma odsłona leku i nadziei; „Ta rana jest głęboka” – rozmowa z siostrami Urszulankami Serca Jezusa Konającego o młodych, z których pandemia wydarła własne wartości; „Zmartwychwstanie zmieniło świat” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem. Zachęcamy do nabycia i świątecznej lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Leokadia Soroko lat 91; Andrzej Kamiński lat 63; Arleta Kujawska lat 74; Bogdan Pietrzycki lat 64; Grażyna Nowak lat 74; Bogdan Matczak lat 61; Halina Błaś lat 77; Krystyna Skulska lat 51 i Teresa Kamzelewska lat 94, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Zmartwychwstałemu Panu. Wieczny odpoczynek……………..

10. Na radość płynącą ze Zmartwychwstania Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski