Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 18 kwietnia 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 18 kwietnia 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

III Niedziela Wielkanocna „B”

Niedziela Biblijna

18 kwietnia 2021 roku.

1. Dzisiaj – w III Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego. W tym tygodniu codziennie 5 min. przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na lekturę Listu św. Pawła do Efezjan. Dzisiaj godz. 10,15 Msza św. w intencji naszych Rodaków pomordowanych przez Sowietów w 81. Rocznicę zbrodni katyńskiej. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Przypominamy, że w związku z ograniczeniami pandemijnymi jeszcze w tym tygodniu wszystkie Msze św. będziemy odprawiać w Kościele Zasadniczym. Prosimy o zachowywanie dystansu w kościele i przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

3. Przypominamy także, iż osoby słabo słyszące mogą skorzystać z sakramentu pojednania w konfesjonale znajdującym się na zapleczu zakrystii.

4. W piątek przypada Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Z tej racji w piątek nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. W piątek o godz. 17,oo wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św. Zakończenie Adoracji nabożeństwem ku czci Św. Polskich Braci Męczenników o godz. 17,45. Wszystkim Solenizantom na ręce Ks. Wojciecha składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask, przemożnego orędownictwa św. Patrona oraz wszelkiej pomyślności.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej. Tego dnia przypada w naszej parafii dzień modlitwy w ramach diecezjalnej sztafety modlitw o powołania. Z tej okazji gościć będziemy kleryków naszego Seminarium Duchownego.

6. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W najnowszym „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Chleb to nie wszystko” – rozważanie Liturgii Słowa; „Same minusy” i „Atak na Krzyż i wartości” – akcja skierowana przeciwko Kościołowi, która miała miejsce w Bydgoszczy w Wielki Piątek; „Nowy portret Benedykta” – rekomendacja nowej obszernej biografii papieża seniora; „Obrońca godności człowieka” – sylwetka Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia. Zachęcamy do nabycia i lektury.

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Zofia Jachnik lat 69; Grzegorz Palacz lat 53; Lilia Kalwaj lat 77; Czesław Dobrochowski lat 79; Janusz Stankiewicz lat 71; Zbigniew Wirszyłło lat 78; Helena Drajer lat 89 i Gabriela Tabaczyńska lat 69, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………….

8. Na wytrwałe świadczenie o Zmartwychwstałym Panu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski