Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 25 kwietnia 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 25 kwietnia 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

IV Niedziela Wielkanocna „B”

25 kwietnia 2021 roku.

1. Dzisiaj – w IV Niedzielę Wielkanocną przeżywamy Niedzielę Powołaniową, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej. Z tej okazji, w ramach Diecezjalnej Sztafety Modlitw o Powołania przez cały dzień, z udziałem kleryków naszego Seminarium Duchownego, modlimy się o nowe powołania do Służby Bożej. W Kościele Nawiedzenia po Mszy św. o godz. 7,3o nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej Adoracji w intencji powołań. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji nowych powołań.

2. W czwartek obchodzić będziemy Święto św. Katarzyny Sieneńskiej – Dziewicy i Doktora K-ła, Patronki Europy. Wszystkim Solenizantkom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i orędownictwa św. Patronki.

3. W tym tygodniu przypada I sobota maja. Po Mszy św. o godz. 8,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z rozważaniem Fatimskim i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

4. Od poniedziałku powracamy do sprawowania Mszy św. w dni powszednie w Kościele Nawiedzenia.

5. W sobotę rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Uroczyste nabożeństwa majowe zakończone Apelem Jasnogórskim od poniedziałku do piątku o godz. 20,3o w Kościele Nawiedzenia. W soboty i niedziele wieczorne Msze św. i nabożeństwa majowe o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym.

6. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z Sakramentami św. dopiero przed wakacjami w sobotę 19 czerwca.

7. W przyszłą niedzielę 2 maja z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 7,3o wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Nawiedzenia. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Tego dnia Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,oo w Kościele Zasadniczym rozpocznie się spotkanie członków Żywego Różańca.

8. Informujemy, że tegoroczną Uroczystość I Komunii św. planujemy w niedziele 9 i 16 maja podczas Mszy św. o godz. 10,oo i 13,oo. W te niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 11,3o. Ze względu na ograniczenia pandemijne prosimy, aby w uroczystości I Komunijnej umożliwić udział Rodzicom i Rodzicom Chrzestnym tych dzieci. Dlatego gorąco prosimy, aby 9 i 16 maja przyjść na Mszę św. o innej godzinie. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie.

9. Informujemy także, że w Biurze Parafialnym w godz. urzędowania oraz w dawnym sklepiku po Mszach św. niedzielnych można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok. Prosimy, aby zamówioną rezerwację realizować najpóźniej trzy tygodnie przed terminem Mszy św.

10. Przy wyjściu z kościoła lub a zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Matka i uczennica, nie bogini” – jak powinniśmy postrzegać Matkę Najświętszą; „Wierzę w Kościół?” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Wejdę do nieba, tańcząc” – historia trudnego małżeństwa z Rwandy, którego proces beatyfikacyjny jest w toku; „Serce Francji w odbudowie” – o trwającej odbudowie katedry Notre Dame. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień maja”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty próg wieczności przekroczyli: śp. Władysław Zygadło lat 85; Kazimierz Sikorski lat 81; Anetta Bednarska lat 76; Danuta Czaplicka lat 79; Anna Jankowska-Pucińska lat 68; Zdzisław Boroch lat 74 i Teresa Działowska lat 83, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek………

12. Na wytrwałe wypraszanie nowych powołań i wierne podążanie za Chrystusem Dobrym Pasterzem przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski