Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 2 maja 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 2 maja 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

V Niedziela Wielkanocna „B”

2 maja 2021 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Przed nami staje Chrystus – Winny Krzew, który zachęca nas – winne latorośle do wytrwania w jedności z Nim, bo tylko wtedy nasze życie wyda obfite i trwałe owoce. Z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Zachęcamy aby udać się tam na chwilę osobistej modlitwy w intencji maturzystów. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Zasadniczym rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo majowe.

2. Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski 230 Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w Kościele Zasadniczym jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20,oo. O godz. 20,3o zapraszamy na uroczyste nabożeństwo majowe w Kościele Nawiedzenia.

3. W czwartek przypada Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, a w sobotę Uroczystość św. Stanisława – Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Tego dnia mija 76. Rocznica zakończenia II wojny światowej. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz orędownictwa Matki Najświętszej i św. Patronów.

4. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku o godz. 20,3o w Kościele Nawiedzenia. W soboty i niedziele Msze św. wieczorne i nabożeństwa majowe w Kościele Zasadniczym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Przypominamy, że do 4 maja obowiązują przepisy sanitarne pozwalające na udział wiernych w kościele w limicie 1 osoba na 20 m2 a po 4 maja 1 osoba na 15 m2. Prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa, dezynfekcję rąk oraz zachowanie odpowiedniego dystansu.

6. W tym tygodniu przypadają 1 czwartek i piątek maja. Godzina św. w czwartek w łączności z Mszą św. i nabożeństwem majowym o godz. 18,oo. Po nabożeństwie Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Sali Konferencyjnej na plebanii. Spotkanie młodzieży w Klubie Emaus. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. W piątek o godz. 17,oo wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18,oo. Spowiedź I piątkowa podczas każdej Mszy św. oraz podczas Adoracji od godz. 17,oo. W piątek Adoracja i wieczorna Msza św. w Kościele Zasadniczym. Informujemy, że osoby słabo słyszące mogą korzystać z sakramentu pojednania w pomieszczeniu przy zakrystii.

7. Przypominamy, że w niedziele 9 i 16 maja podczas Mszy św. o godz. 10,oo i 13,oo odbędą się Uroczystości I Komunijne uczniów klas III. Dlatego apelujemy, aby uwzględniając ograniczenia pandemijne – w te niedziele przyjść na Mszę św. o innej godzinie i umożliwić udział w tych uroczystościach Rodzicom i Rodzicom chrzestnym tych dzieci. Za względu na I Komunię św. 9 i 16 maja nie będzie Mszy św. o godz. 11,3o.

8. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na dalsze prace remontowe w naszym Sanktuarium. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Królowa z Kalwarii” – rozważanie Słowa Bożego z poniedziałkowej Uroczystości; „Kongres Katoliczek i Katolików – szanse, obawy, nadzieje” – nowe zjawisko na gruncie Kościoła w Polsce; „Jaka Królowa?” – spojrzenie na królewskość Maryi; „Na bycie ojcem trzeba zasłużyć” – rozmowa z jezuitą o. Wojciechem Żmudzińskim; „Chrześcijaństwo katedr” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. Prof. Henrykiem Seweryniakiem. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty próg wieczności przekroczyli: śp. Lidia Skonieczna-Felczykowska lat 70; Czesław Szuprytowski lat 84; Franciszek Piontek lat 82; Grzegorz Lipiński lat 67 i Zygfryd Gralak lat 77, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

11. Na wierne trwanie w łączności z Chrystusem – Krzewem Winnym przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski