Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 9 maja 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 9 maja 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

VI Niedziela Wielkanocna „B”

9 maja 2021 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Chrystus Pan dając nam przykazanie miłości, zachęca nas do tego, abyśmy się wzajemnie miłowali tak jak On nas umiłował. Podczas Mszy św. o godz. 10,oo i 13,oo przeżywamy Uroczystość I Komunii św. dzieci, uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr 46 i 57. Za tydzień taką uroczystość przeżywać będą uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 60. Ze względu na I Komunię św. dzisiaj i za tydzień nie będzie Mszy św. o godz. 11,3o. W ramach Białego Tygodnia dzieci I Komunijne uczestniczyć będą w wieczornej Mszy św. o godz. 18,oo i nabożeństwie majowym: w poniedziałek środę i piątek grupa I z godz. 10,oo; a we wtorek, czwartek i sobotę grupa II z godz. 13,oo. Ze względu na Biały Tydzień Msze św. wieczorne będą w Kościele Zasadniczym. Dzisiaj w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo nabożeństwo majowe i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe w naszym Sanktuarium. W czwartek zapłaciliśmy już ostatnią ratę należności za remont elewacji zewnętrznej Kościoła Nawiedzenia. Teraz gromadzić będziemy środki na remont elewacji zewnętrznej Kościoła Zasadniczego. W dalszej kolejności będziemy chcieli uporządkować teren na placu przed kościołem i wokół kościoła. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

3. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku o godz. 20,3o w Kościele Nawiedzenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W czwartek 13 maja, we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej przypada 40. Rocznica zamachu na św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy za naszą Ojczyznę przez wstawiennictwo św. papieża – Polaka.

5. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia obchodzimy Święto św. Macieja Apostoła. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask.

6. W piątek o godz. 17,oo wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św. Zakończenie Adoracji przed  Mszą św. o godz. 18,oo. Ze względu na Biały Tydzień Adoracja będzie w Kościele Zasadniczym.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Religia kontra etyka?” – wychowywanie do wartości; „Czuła, że ma misję do spełnienia” – historia 12 letniej dziewczynki z Włoch zmarłej w 1933 r., której heroiczność cnót uznał papież; „Czy musimy słuchać biskupa?” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem. Zachęcamy do nabycia i lektury religijnej.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Mirosława Twaróg lat 68; Henryka Bernard lat 87; Urszula Kościelak lat 90; Alicja Sobecka lat 74; Zofia Plewa lat 79; Helena Wąsowska lat 89; Zdzisława Gieldarska lat 78 i Jerzy Cembrowski lat 91, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek………………

10. Na wytrwanie w miłości Chrystusa i bliźnich przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski