Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 16 maja 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 16 maja 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Wniebowstąpienie Pańskie „B”

16 maja 2021 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina nam cel naszego ziemskiego pielgrzymowania jakim jest niebo. Podczas Mszy św. o godz. 10,oo i 13,oo uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej nr 60 przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. Z tej racji dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 11,3o. Prośmy, aby te dzieci wytrwały w przyjaźni z Chrystusem przez całe życie. Ze względu na ograniczenia pandemijne dzieci te będą przeżywać Biały Tydzień o godz. 18,oo następująco: w poniedziałek, środę i piątek na Mszę św. i nabożeństwo majowe przychodzą dzieci z grupy I a we wtorek, czwartek i sobotę z grupy II. Ze względu na Biały Tydzień wieczorne Msze św. o godz. 18,oo będą w Kościele Zasadniczym. Dzisiaj w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo majowe i nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku o godz. 20,3o w Kościele Nawiedzenia.

3. W piątek o godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. wieczorną. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św.

4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Przypominamy, że w Polsce czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej trwa do niedzieli Trójcy Świętej tj. 30 maja. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie dopełnili tego obowiązku, aby przystąpili do spowiedzi i Komunii św. w najbliższych dniach. Kartki do spowiedzi można jeszcze otrzymać w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

5. Nuncjatura Apostolska w Polsce poinformowała, że 12 maja br. papież Franciszek przyjął rezygnację Biskupa Jana Tyrawy z urzędu Biskupa Bydgoskiego i mianował Administratorem Apostolskim Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla. Naszymi modlitwami obejmijmy dotychczasowego Rządcę naszej diecezji Biskupa Jana oraz Biskupa Wiesława, który poprowadzi naszą diecezję do czasu wyboru nowego Pasterza. Módlmy się także o dobry wybór nowego biskupa dla naszej diecezji.

6. Parafia nasza organizuje 4. dniową pielgrzymkę na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia oraz śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki i kard. Stefana Wyszyńskiego do Warszawy, Zuzeli, Suchowoli, Stoczka Klasztornego, Gietrzwałdu i Rywałdu Królewskiego. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach. Zapisy w Biurze Parafialnym oraz 24 maja po Mszach św. w salce nr 2. Przy zapisach wpłacamy zaliczkę 200 zł.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „W sprawie nieba” – rozważanie Liturgii Słowa; „Miał jedną receptę: próbować i walczyć” – sylwetka lekarza Jose Gregorio Hernandeza, nowego błogosławionego z Wenezueli; „Jak rozpoznać prawdziwy Kościół” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem. Zachęcamy do nabycia i lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Andrzej Ziółkowski lat 64; Grzegorz Modrakowski lat 60; Jerzy Jacewicz lat 90; Zbigniew Sobkowski lat 83; Janina Nowakowska lat 84; Jan Małek lat 71; Karol Afelt lat 79 i ks. prob. Jan Broda, lat 71, wieloletni wikariusz w naszej parafii, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…..

9. Na wytrwałe podążanie za Chrystusem przez ziemię ku niebu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski