Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 23 maja 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 23 maja 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Zesłanie Ducha Świętego „B”

23-24 maja 2021 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Razem z Maryją i Apostołami gromadzimy się w naszym parafialnym wieczerniku, aby przyjąć dary i moc Ducha Świętego. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo majowe.

2. Jutro II dzień „Zielonych Świąt” – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w Kościele Zasadniczym o godz. 7,oo; 8,oo; 10,oo i 18,oo. Ze względu na święto w poniedziałek Biuro Parafialne będzie nieczynne.

3. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku w Kościele Nawiedzenia o godz. 20,3o. Serdecznie zapraszamy.

4. Parafia nasza w dniach 11-14 września br. organizuje 4. dniową pielgrzymkę na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia oraz śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki i kard. Stefana Wyszyńskiego do Warszawy, Zuzeli, Suchowoli, Stoczka Klasztornego, Gietrzwałdu i Rywałdu Królewskiego. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach. Zapisy w Biurze Parafialnym w godz. urzędowania oraz jutro po Mszach św. w salce nr 2. Przy zapisach wpłacamy zaliczkę 200 zł.

5. W środę przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza – kapłana, a zarazem Międzynarodowy Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach, aby podziękować tym, które wydały nas na świat i otoczyły matczyną troską. W czwartek obchodzimy Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia modlimy się w intencji kapłanów. W piątek przypada 40. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. O godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św. Zapraszamy dzieci oraz młodzież, szczególnie uczniów klas VII i VIII przygotowujących się do bierzmowania, a także wszystkich, którzy jeszcze nie spełnili obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. wieczorną modlitwą o dotrzymanie terminu beatyfikacji tego Wielkiego Polaka. W piątek po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym spotkanie w kościele uczniów klas VII w ramach przygotowania do bierzmowania. W sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej – dziewicy, Patronalne Święto naszych sióstr urszulanek. Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Mamom i naszym Siostrom Zakonnym składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask, nieustannej opieki Maryi Matki Kościoła oraz orędownictwa św. Patronów.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która w Polsce kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

7. Przypominamy, że chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w domach w sobotę 19 czerwca w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia wszystkich chętnych w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku 17 czerwca.

8. W czwartek 3 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Procesję Eucharystyczną po Mszy św. o godz. 10,15 planujemy tą samą trasą co w ubiegłych latach. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Legion Maryi – I ołtarz, odpowiedzialny ks. Zbigniew; Neokatechumenat – II ołtarz, odpowiedzialny ks. Mirosław; młodzież – III ołtarz, odpowiedzialny ks. Wojciech; Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. i Służba Liturgiczna Ołtarza – IV ołtarz, odpowiedzialny ks. Michał. Ołtarze będą w tych samych miejscach co w latach ubiegłych.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Na Bliskim Wschodzie bez zmian” – o krwawym konflikcie izraelsko-arabskim; „Krótka historia znaczącej beatyfikacji” – o zbliżającej się beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i założycielki Lasek; „Kościół jest jeden” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Opór czy kompromis ?” – strategia obronna kard. Wyszyńskiego wobec komunistycznych prześladowań. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Henryk Osiński lat 83 i Danuta Kowalczyk lat 70, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek…….

11. Na owocne działanie w nas Ducha Świętego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski