Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 30 maja 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 30 maja 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Najświętszej Trójcy „B”

30 maja 2021 roku.

1. Dzisiaj przeżywając Uroczystość Najświętszej Trójcy uświadamiamy sobie, że jest Jeden Bóg w trzech Osobach: Bóg Ojciec, który nieustannie stwarza; Syn Boży, który dokonuje dzieła odkupienia oraz Duch Święty, który ożywia i uświęca cały świat. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo nabożeństwo majowe i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W poniedziałek obchodzimy Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w Kościele Nawiedzenia przypada wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10,oo a zakończy przed wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Ostatnie uroczyste nabożeństwo majowe o godz. 20,3o.

3. We wtorek – we wspomnienie św. Justyna – Męczennika przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy radosnego i szczęśliwego dzieciństwa oraz świadomości, że wszystkie są bardzo kochane. Od wtorku przez cały miesiąc w łączności z wieczorną Mszą św. będziemy odprawiać nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej określana mianem Bożego Ciała, I czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15. W łączności z tą Mszą św. Godzina święta, a po niej Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. W związku z zaleceniem Kurii Bydgoskiej procesja odbędzie się wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Legion Maryi i Różaniec Rodziców w intencji dzieci – odpowiedzialny ks. Zbigniew; II ołtarz Neokatechumenat – odpowiedzialny ks. Mirosław; III ołtarz młodzież – odpowiedzialny ks. Wojciech i IV ołtarz Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. i Liturgiczna Służba Ołtarza – odpowiedzialny ks. Michał. Prosimy o wywieszenia flag i udekorowanie okien naszych mieszkań, niech to będzie zewnętrzny wyraz naszej wiary i miłości do Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Prosimy o udział w strojach dzieci I Komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci do niesienia emblematów religijnych. Zapraszamy poczty sztandarowe i feretrony wszystkich duszpasterstw parafialnych. W Boże Ciało prosimy nie parkować przed Kościołem Zasadniczym, aby umożliwić swobodne przejście procesji. Prosimy o zachowanie dystansu i przestrzeganie przepisów sanitarnych. Bezpośrednio po procesji Msza św., gdyż udział w procesji nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. W Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 13,oo i 20,oo. Wieczorna Msza św. o godz. 18,oo. Przez całą Oktawę Bożego Ciała Msze św. wieczorne połączone z nabożeństwem czerwcowym i Procesją Eucharystyczną będziemy odprawiać o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i oddania czci Chrystusowi Eucharystycznemu.

5. W tym tygodniu nabożeństwo I piątkowe w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. O godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy przed wieczorną Mszą św. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św. W I sobotę nabożeństwo maryjne w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo. Tego dnia obchodzimy wspomnienie św. Bonifacego – Biskupa i Męczennika.

6. W zakrystii można się zapisywać na 4. Dniową pielgrzymkę na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia oraz śladami kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

7. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę 6 czerwca w Kościele Nawiedzenia. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,oo.

8. Próba dziewczynek do sypania kwiatów w środę o godz. 17,oo przed Kościołem Zasadniczym.

9. Katolickie Liceum Ogólnokształcące zaprasza kandydatów na Drzwi otwarte w sobotę 12 czerwca w godz. 10,oo-13,oo przy ul. Nowodworskiej 17.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Bliski wątpiącym” – rozważanie liturgii Słowa; „Ksiądz nie musi nikogo udawać” – rozmowa z ks. dr. Tomaszem Adamczykiem; „Kościół jest powszechny” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Czas modlitwy i oczekiwania” – rozmowa z ks. biskupem Wiesławem Śmiglem – administratorem apostolskim diecezji bydgoskiej. Do gazety dołączony jest Modlitewnik 5 minut z Bogiem na każdy dzień czerwca. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. w minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Janina Szymkowiak lat 95; Jadwiga Nęcka lat 76; Czesława Prybylińska lat 89; Janina Schiller lat 84; Stanisław Skorupa lat 86 i Agnieszka Tobolska lat 48, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek………..

12. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo w Imię Trójcy Przenajświętszej.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski