Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 6 czerwca 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 6 czerwca 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

X Niedziela zwykła „B”

6 czerwca 2021 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy X niedzielę zwykłą. Chrystus Pan poucza nas jak ważne jest wypełnianie woli Bożej w naszym chrześcijańskim życiu. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 7,3o w Kościele Nawiedzenia wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Udajmy się tam na chwilę osobistej modlitwy o nowe powołania do Służby Bożej, o dobry wybór nowego Pasterza naszej diecezji a także o szczęśliwe przeżycie wakacji. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. W łączności z Mszą św. o godz. 18,oo nabożeństwo czerwcowe i procesja Eucharystyczna w ramach Oktawy Bożego Ciała.

2. We wtorek przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

3. Przypominamy, że wieczorne Msze św. o godz. 18,oo połączone procesją Eucharystyczną i nabożeństwem czerwcowym z racji Oktawy Bożego Ciała odprawiamy w Kościele Zasadniczym. Na zakończenie Oktawy procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy te same grupy co na Boże Ciało. Ostatnia procesja Eucharystyczna w piątek – w Uroczystość NSPJ. Ze względu na Uroczystość w piątek nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Przez całą Oktawę aż do piątku włącznie prosimy o udział w procesjach dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci I Komunijne do niesienia emblematów religijnych, ministrantów i lektorów do posługi liturgicznej oraz poczty sztandarowe. Do wspólnej modlitwy zapraszamy też wszystkich wiernych. W piątek po procesji w kościele spotkanie przygotowawcze do bierzmowania kandydatów z klas VIII. Liczymy na obecność wszystkich zainteresowanych.

4. Przypominamy, że chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w domach w sobotę 19 czerwca w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia wszystkich zarówno stałych jak i nowych chętnych w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku 17 czerwca.

5. I Katolickie Liceum Ogólnokształcące zaprasza kandydatów na Drzwi otwarte w sobotę 12 czerwca w godz. 10,oo – 13,oo w siedzibie Szkoły przy ul. Nowodworskiej 17 w Bydgoszczy. Katolicka Szkoła Podstawowa mieszcząca się w tym samym budynku ogłasza dodatkowy nabór dla dzieci sześcio- i siedmioletnich do klasy zerowej i pierwszej. Wszelkie informacje w sekretariacie Szkoły.

6. W zakrystii można się zapisywać na 4. dniową pielgrzymkę na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia oraz śladami kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

7. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na planowane prace remontowe elewacji zewnętrznej Kościoła Zasadniczego. Przewidywany koszt to ponad 300 tys. zł.

8. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”. Warto w nim przeczytać: „Życie splecione ze światłem” – postać i dzieło Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela ruchu oazowego „Światło-Życie”; „Kościół jest apostolski” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. Prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Sandra Sabattini: życie, które nie jest moje” – sylwetka 23 letniej Włoszki, która 24 października zostanie beatyfikowana; „Najprostsze lekarstwo” – dobroczynny wpływ snu. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej parafialnej wspólnoty przekroczyli: śp. Edward Ossowicki lat 77; Zygmunt Gurdak lat 84; Marianna Dobros lat 90 i Krystyna Łochowicz lat 79, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………

10. Na gorliwe wypełnianie woli Bożej przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski