Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 13 czerwca 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 13 czerwca 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XI Niedziela zwykła „B”

13 czerwca 2021 roku.

1. Dzisiaj – w XI Niedzielę zwykłą Chrystus Pan przypomina nam o nieustannej potrzebie wzrostu i rozwoju Królestwa Bożego na ziemi. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo nabożeństwo czerwcowe.

2. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i godne przeżycie Uroczystości i Oktawy Bożego Ciała. Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy, udział pocztów sztandarowych i pań asystujących ze świecami, dzieciom niosącym emblematy religijne, dziewczętom za sypanie a rodzicom za przygotowanie kwiatów, panom niosącym baldachim i asystującym kapłanowi podczas procesji, służbie liturgicznej, chórowi i organistom oraz wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i oddanie czci Jezusowi obecnemu pośród nas w tajemnicy Eucharystii.

4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe w naszym Sanktuarium. Niech Bóg wynagrodzi każdą ofiarę serca.

5. We wtorek 15 czerwca w związku z 39. Rocznicą święceń kapłańskich gościć będziemy na zjeździe kursowym kapłanów wyświęconych w Gnieźnie razem z ks. proboszczem. Uroczystą Mszę św. koncelebrowaną Jubilaci odprawią w Kościele Nawiedzenia o godz. 11,oo. Słowo Boże wygłosi ks. Prałat Marian Zalewski – misjonarz z Papui Nowej Gwinei. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy naszych parafian. Z tego względu we wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 10,oo !

6. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie bł. Michała Kozala – Biskupa i Męczennika, Patrona naszej diecezji, a w czwartek św. Alberta Chmielowskiego – Zakonnika.

7. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce autokarowej na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, który erygował naszą parafię. Pielgrzymka szlakiem bł. Prymasa i bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbędzie się w dniach 11-14 września br. Zapisy po Mszach św. w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Szczegóły na plakatach.

8. Przypominamy, że do czwartku włącznie przyjmujemy zgłoszenia chorych i osób w podeszłym wieku, których nawiedzimy w domach w sobotę 19 czerwca w godz. przedpołudniowych.

9. Informujemy, że w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 10,oo.

10. W czasie pandemii często brakuje potrzebnej krwi, dlatego zapraszamy na zbiórkę krwi pt. MOTO KREW, która odbędzie się w sobotę, 19 czerwca na Starym Rynku w Bydgoszczy w godz. od 9.00 do 15.00. W programie występ dzieci z Przedszkola Polanka, pokaz Krav Magi oraz występy zespołów Cold Shot i Pokój nr 3. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy upominek i weźmie udział w losowaniu nagrody głównej – telewizora. Zaprasza organizator Klub Motocyklowy Fenix MC Poland.

11. Przypominamy o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Wzięcie udziału w tym spisie jest ustawowym obowiązkiem. Można tego dokonać w formie telefonicznej lub drogą samospisu poprzez stronę internetową. Szczegółowe informacje jak tego dokonać znajdują się na afiszach w gablocie ogłoszeń.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Wszystko w Jego rękach” – rozważanie liturgii Słowa; „Inaczej już jest” – rozmowa z ks. Arcybiskupem H. Muszyńskim o tym, co łączy św. Jana Pawła II z Franciszkiem i o Kościele przyszłości; „Przy Orzechu człowiek rósł” wspomnienie o ks. Stanisławie Orzechowskim; „Kościół jest święty” – rozmowa Moniki Białkowskiej z Ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Dzisiaj wybrałbym tę samą drogę” – rozmowa z ks. Prałatem Michałem Andrzejewskim, budowniczym kościoła i I proboszczem parafii św. Rodziny, obchodzącym złoty Jubileusz kapłaństwa. Zachęcamy do nabycia i lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jan Wolski lat 76; Bogdan Ciepłuch lat 74; Bogdan Kłosowski lat 77; Adam Tustanowski lat 64 i Janina Gregorek lat 69, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………….

14. Na wzrastanie w nas i obfite owocowanie Królestwa Bożego przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski