Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 20 czerwca 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 20 czerwca 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XII Niedziela zwykła „B”

20 czerwca 2021 roku.

1. Dzisiaj – w XII Niedzielę zwykłą objawiając swoją niezwykłą moc, której poddają się wicher i jezioro, Chrystus Pan pyta się o moc i posłuszeństwo naszej wiary.

2. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa. W piątki o godz. 17,oo wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św. Zakończenie Adoracji przed wieczorną Mszą św.

3. Informujemy, że ks. Zbigniew Ponichtera dekretem ks. biskupa Wiesława Śmigla z dniem 26 czerwca został mianowany Administratorem Parafii pw. Świętej Rodziny w Bydgoszczy. Serdecznie dziękujemy ks. Zbigniewowi za rok gorliwej, radosnej i ofiarnej posługi kapłańskiej w naszej wspólnocie i życzymy Bożych łask i obfitych owoców wśród wiernych powierzonych Jego trosce. Księże Zbyszku! Bóg zapłać za wszelkie dobro i szczęść Boże!

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – zakonnika a w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Solenizantkom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask, orędownictwa św. Patronów oraz wszelkiej pomyślności.

5. W dniach 21 – 31 lipca br. odbędzie się kolejna Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 3 lipca po wieczornej Mszy św. Informacje na plakatach. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce oraz do składania intencji modlitewnych, które pielgrzymi poniosą na Jasną Górę. Intencje można składać do skrzynki pod chórem lub w zakrystii albo u ks. Michała. Bóg zapłać też za ofiary złożone na organizację pielgrzymki.

6. Zachęcamy też do udziału w pielgrzymce autokarowej na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Jego śladami i śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 11-14 września. Zapisy chętnych w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Szczegóły na plakatach.

7. Przypominamy, że od 1 lipca do końca sierpnia w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 10,oo. Natomiast porządek Mszy św. niedzielnych pozostaje bez zmian.

8. Od ponad 30 lat nasz chór „Exsultate Deo” koncertuje oraz swoim śpiewem ubogaca liturgię w naszej parafii. We wtorek 29 czerwca chór zaprasza na koncert Pieśni Maryjnych i Eucharystycznych w Kościele Zasadniczym o godz. 16,45. Szczegóły znajdują się na afiszach. Serdecznie zapraszamy.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Bóg jest blisko” – rozważanie liturgii Słowa; „Wewnątrzkościelna czujność” – rozmowa z o. Grzegorzem Kluzem, dominikaninem o mechanizmach sektowych i objawieniach prywatnych; „Skuteczna modlitwa” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem. Zachęcamy do nabycia i nie tylko religijnej lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Eugeniusz Malinowski lat 81; Franciszka Romel lat 92; Jacek Malinowski lat 55 i Ewa Głowacka lat 43, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……..

11. Na ufne zawierzenie Chrystusowi przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski