Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 27 czerwca 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 27 czerwca 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XIII Niedziela zwykła „B”

27 czerwca 2021 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XIII Niedzielę zwykłą, pierwszą podczas tegorocznych wakacji. Wszystkim wypoczywającym, szczególnie dzieciom i młodzieży życzymy dobrej pogody, radosnych chwil i bezpiecznych wakacji oraz wytrwałego podążania za Chrystusem i odkrywania obecności Boga w pięknie otaczającej nas przyrody. W łączności z wieczorną Mszą św. nabożeństwo czerwcowe.

2. Informujemy, że ks. biskup Wiesław Śmigiel z dniem 26 czerwca mianował wikariuszem w naszej parafii ks. Andrzeja Białczyka, który dotychczas był wikariuszem w parafii pw. św. Stanisława w Nakle n/Notecią. Bardzo serdecznie witamy ks. Andrzeja w naszej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz owocnej i radosnej posługi duszpasterskiej w naszej parafii. Szczęść Boże księże Andrzeju !

3. Nabożeństwa czerwcowe do środy włącznie odprawiamy w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Serdecznie zapraszamy.

4. Przypominamy, że od czwartku przez lipiec i sierpień w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 10,oo. Porządek Mszy św. w niedziele pozostaje bez zmian.

5. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Ireneusza – Biskupa i Męczennika; we wtorek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, a w sobotę Święto św. Tomasza Apostoła. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask i skutecznego orędownictwa św. Patronów. Przypominamy, że we wtorek 29 czerwca o godz. 16,45 nasz chór
„Exsultate Deo” zaprasza na Koncert Pieśni Maryjnych i Eucharystycznych
. Ze względu na koncert we wtorek wieczorna Msza św. będzie w Kościele Zasadniczym.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota lipca. Godzina święta w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św.; nabożeństwo ku czci NSPJ w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i na zakończenie Adoracji przed wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo; w piątek od godz. 17,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Nawiedzenia; okazja do spowiedzi św. w piątek podczas Mszy św. i od godz. 17,oo; nabożeństwo maryjne, różaniec z rozważaniem fatimskim i Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę po Mszy św. o godz. 7,oo. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 8,oo.

7. W sobotę 3 lipca organizowana jest pielgrzymka do Rywałdu Królewskiego. Wyjazd o godz. 8,3o z parkingu przed dawnym Tesco. Koszt 60 zł. Informacje u p. Grażyny tel. 602150707.

8. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w grupie czerwono-czarnej. Spotkanie organizacyjne w sobotę 3 lipca po Mszy św. wieczornej. Przypominamy, że do skrzynek pod chórem lub w zakrystii albo u ks. Michała można składać intencje modlitewne, które pielgrzymi poniosą na Jasną Górę. Bóg zapłać również za ewentualne ofiary złożone na organizację pielgrzymki.

9. Zachęcamy do zapisywania się na wrześniową pielgrzymkę autokarową na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia oraz śladami Prymasa i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

10. W przyszłą niedzielę przed wakacyjnymi wyjazdami będziemy święcić pojazdy mechaniczne i modlić się o bezpieczne podróżowanie. Święcenie pojazdów przed Kościołem Nawiedzenia po Mszy św. o godz. 18,oo. Wjazd od ul. Białogardzkiej, wyjazd w kier. ul. Łomżyńskiej. Podczas poświęcenia będzie można złożyć ofiary na pomoc polskim misjonarzom.

11. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 7,3o w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Zachęcamy do modlitwy o dobre i bezpieczne przeżycie urlopów i wakacji.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki”, w którym warto przeczytać: „Dotyk Boga” – rozważanie czytań mszalnych, „Duch czasów czy znaki czasu?” – rozpoznawanie w Kościele znaków czasu; „40 lat temu w Medjugoriu” – 40 lecie niezatwierdzonych oficjalnie przez Kościół objawień; „Rozmowa w drzwiach Kościoła” – duszpasterski problem związany z aktami apostazji. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik 5 minut z Bogiem. Rozważania na każdy dzień lipca. Zachęcamy do nabycia i lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Leokadia Adamowicz lat 99; Irena Komasińska lat 91 i Eugeniusz Jańczak lat 76, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek…

14. Na radość z wakacyjnego wypoczynku przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski