Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 11 lipca 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne na 11 lipca 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XV Niedziela zwykła „B”

11 lipca 2021 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już XV Niedzielę zwykłą. W Ewangelii św. Chrystus wysyła swoich uczniów na świat z Dobrą Nowiną o zbawieniu i wezwaniem do nawrócenia. W łączności z wieczorną Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybyłych Gości i życzymy miłego i udanego wypoczynku w naszym mieście.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać wspomnienie: w poniedziałek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu – biskupa i męczennika; we wtorek św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w czwartek św. Bonawentury – biskupa i D-ra Kościoła, a w piątek NMP z Góry Karmel. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny życzymy obfitości Bożych łask i opieki świętych Patronów.

4. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu Msze św. w dni powszednie odprawiamy o godz. 7,oo; 8,oo i 18,oo.

5. Przypominamy też, że w każdy piątek o godz. 17,oo jest wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 18,oo.

6. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 21-31 lipca br. oraz w autokarowej pielgrzymce na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia w dniach 11-14 września br. Zapisy po Mszy św. w zakrystii lub w Biurze Parafialnym w godz. urzędowania. Pod chórem znajdują się skarbonki, do których można składać intencje modlitewne, które pielgrzymi poniosą na Jasną Górę.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na wykonywaną na kościele instalację odgromową. Koszt instalacji wyniesie ponad 50 tys. zł.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Bez biznesplanu” – rozważanie Liturgii Słowa; „Klucz do kodu ludzkiej cywilizacji” – rozmowa z ks. Abpem Stanisławem Budzikiem, metropolitą lubelskim; „Pozory dobra” – o rozeznawaniu duchowym; „Słuchanie Boga w trudnych chwilach” – o podejmowaniu modlitwy w trudnych okolicznościach; „Miejsca nieoczywiste: Nazaret” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem. Zachęcamy do nabycia i wakacyjnej lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Wiktoria Nieć-Bojanowska lat 85; Władysław Twardowski lat 55; Ryszard Karnowski lat 79; Aniela Figler lat 84; Tadeusz Kaniecki lat 86; Bogusław Jezierski lat 64; Marek Jachym lat 51 i Kazimierz Kwiatkowski lat 89, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….

10. Na czas pracy i wypoczynku przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski