Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 18 lipca 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 18 lipca 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XVI Niedziela zwykła „B”

18 lipca 2021 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XVI Niedzielę zwykłą. Otwórzmy nasze serca na głos Chrystusa, który z miłością nas poucza. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Bardzo serdecznie witamy wszystkich wakacyjnych Gości i życzymy miłego i udanego wypoczynku.

3. W środę 21 lipca po Mszy św. o godz. 6,oo z Katedry Bydgoskiej wyruszy kolejna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Do 20 lipca wystawione będą skarbonki na intencje modlitewne, które pielgrzymi zaniosą na Jasną Górę. Bóg zapłać za ofiary złożone na organizację pielgrzymki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych pielgrzymach. Pakowanie bagażu uczestników pielgrzymki we wtorek 20 lipca w godz. 19,oo-20,oo przy plebanii.

4. W poniedziałek 2 sierpnia jak w latach poprzednich gościć będziemy na postoju obiadowym pieszych pielgrzymów zmierzających z Gdyni na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne osób pragnących pomóc w godnym przyjęciu pielgrzymów we wtorek 20 lipca o godz. 19,oo w salce Konferencyjnej na plebanii.

5. W środę w łączności z Mszą św. o godz. 8,oo nabożeństwo do św. Józefa.

6. W czwartek przypada Święto św. Marii Magdaleny, w piątek św. Brygidy – zakonnicy, Patronki Europy; a w sobotę wspomnienie św. Kingi – dziewicy. Solenizantkom życzymy wielu łask Bożych i orędownictwa św. Patronek.

7. Przypominamy, że podczas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

8. W związku ze słabym zainteresowaniem wiernych na 4 dniową pielgrzymkę śladami Prymasa Tysiąclecia i bł. ks. Jerzego organizujemy wyjazd tylko na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. Koszt 1 dniowej pielgrzymki wynosi 100 zł. Spotkanie zainteresowanych wyjazdem i zapisy w poniedziałek 26 lipca o godz. 19,oo w salce nr 2. Zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę 25 lipca obchodzić będziemy ustanowiony w tym roku przez papieża Franciszka I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Ewangelizacja bez urlopu” – rozważanie Liturgii Słowa; „Zabicie człowieka jako prawo człowieka” – rzeczowa rozmowa na temat ochrony ludzkiego życia; „Rewolwer i aureola” – historia ks. Stanisława Streicha, kandydata na ołtarze, zamordowanego w drodze na ambonę; „Czas cudów” – o Góreckich Dniach Młodości; „Wolontariat – nowi chrześcijanie” – refleksje red. Tomasza Królaka; „Rodzina to wielka radość” – o rodzinie zastępczej państwa Zofii i Kazimierza Milerów. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Janina Balik lat 92; Brunon Kreft lat 76; Zenon Nowak lat 82; Grażyna Paszkiet lat 90 i Bernadeta Kiełpikowska lat 72, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…..

12. Na owocne wsłuchiwanie się w naukę Chrystusa i dobry odpoczynek przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski