Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 25 lipca 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 25 lipca 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XVII Niedziela zwykła „B”

25 lipca 2021 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XVII Niedzielę zwykłą. W cudownym rozmnożeniu chleba Chrystus ukazuje swoją troskę o nasze doczesne bytowanie i zapowiada duchowy pokarm na życie wieczne. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Dziadków i osób starszych oraz w intencji pielgrzymów wędrujących na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Bardzo serdecznie witamy wakacyjnych Gości, którzy przybyli do nas na wypoczynek i życzymy im miłego pobytu w naszym mieście.

3. Wszystkim Babciom, Dziadkom i osobom starszym z okazji Waszego Święta - I Światowego Dnia życzymy doskonałego zdrowia, wielu radosnych chwil z najbliższymi oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień Waszego życia.

4. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Joachima i Anny – Rodziców NMP, a w sobotę św. Ignacego z Loyoli – kapłana. Solenizantom życzymy wszelkiej pomyślności, wielu Bożych łask i ludzkiej życzliwości.

5. W środę z Bydgoszczy wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzielnych pielgrzymach, którzy w sobotę dotrą przed tron Jasnogórskiej Pani.

6. Przypominamy, że Parafia nasza 12 września organizuje pielgrzymkę do Warszawy na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, który przed 45 laty erygował naszą parafię. Koszt wyjazdu wynosi 100 zł. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 26 lipca o godz. 19,oo w salce nr 2.

7. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć „Przewodnik Katolicki”. W najnowszym numerze warto przeczytać: „Ułomki dobra” – rozważanie Liturgii Słowa; „Sytuacja dojrzała do stanowczych decyzji” – o ograniczeniach sprawowania tzw. Mszy trydenckiej; „Droga synodalna czyli braterskie słuchanie” – rozmowa z kard. Mario Grechem odpowiedzialnym za drogę synodalną w Kościele; „Potrzebujemy drogowego nawrócenia” – o przekraczaniu przepisów drogowych. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik „5 Minut z Bogiem na każdy dzień sierpnia”. Zachęcamy do nabycia i wakacyjnej lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły: śp. Wanda Jagodzińska lat 87; Kwiryna Kuśnierek lat 83 i Danuta Deresiewicz lat 57, które ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

9. Na czas pracy i wypoczynku oraz duchowego wzrastania przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski