Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 1 sierpnia 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 1 sierpnia 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XVIII Niedziela zwykła „B”

1 sierpnia 2021 roku.

1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę sierpnia, a zarazem XVIII Niedzielę zwykłą przeżywamy 77. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji bohaterskich Powstańców: o zdrowie i wszelką pomyślność dla żyjących, a dla poległych i zmarłych o radość wieczną. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji i w intencji naszej Ojczyzny o trzeźwość Narodu.

2. Bardzo serdecznie witamy wakacyjnych Gości i życzymy miłego pobytu i udanego odpoczynku w naszym mieście.

3. Jutro ok. południa przybędzie do nas na obiadowy odpoczynek 50 osobowa grupa pątników, którzy wędrują z Gdyni na Jasną Górę. Bardzo serdecznie dziękuję paniom, które podejmą trud przygotowania posiłku dla pielgrzymów. Jeśli ktoś chce się jeszcze włączyć do pomocy – serdecznie zapraszamy juto od godz. 7,30 do Klubu Emaus. Pożegnanie pielgrzymów ok. godz. 14,oo.

4. W środę przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – kapłana a w piątek Święto Przemienienia Pańskiego. Jak w każdą środę w łączności z Mszą św. o godz. 8,oo nabożeństwo do św. Józefa, a w łączności z wieczorną Mszą św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przypadają też I czwartek, piątek i sobota sierpnia. Godzina święta w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św.; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 17,oo. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas rannych Mszy św. oraz od godz. 17,15. W sobotę nabożeństwo maryjne w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo; później wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający za grzeszników Niepokalanemu Sercu Maryi. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 8,oo.

6. Przypominamy, że podczas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

7. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Między cudami a Jezusem” – rozważanie Liturgii Słowa; „Powrót, nie odwrót” – o posoborowej liturgii; „Dom Piotra” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Męstwo” – cnota, które cechowała Prymasa Wyszyńskiego; „Na odsiecz Warszawie” – tło decyzji o wybuchu Powstania Warszawskiego. Zachęcamy do nabycia i lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły: śp. Małgorzata Dorawa lat 73; Jadwiga Pacholska lat 74; Zofia Zaborowska lat 73 i Krystyna Rutkowska lat 88, które ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…….

9. Na czerpanie duchowych sił z pożywania chleba życia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski