Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 8 sierpnia 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 8 sierpnia 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XIX Niedziela zwykła „B”

8 sierpnia 2021 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już XIX Niedzielę zwykłą. Chrystus zachęca nas, abyśmy umocnieni Eucharystycznym Chlebem – Ciałem Chrystusa, wytrwale zmierzali drogami doczesności ku wieczności. W łączności z Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Bardzo serdecznie witamy wszystkich, którzy przybyli do naszego miasta na wakacje i życzymy im miłego pobytu wśród nas oraz dobrego wypoczynku.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na instalację odgromową oraz prace remontowe w naszym Sanktuarium. Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – dziewicy i męczennicy, Patronki Europy; we wtorek Święto św. Wawrzyńca – diakona i męczennika; w środę wspomnienie św. Klary – dziewicy, a w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – kapłana i męczennika. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask Bożych, wszelkiej pomyślności i skutecznego orędownictwa św. Patronów.

5. Przypominamy, że w czasie wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

6. Informujemy, że Koło Emerytów i Rencistów NSZZ Solidarność pracowników byłego Zachemu organizuje comiesięczne spotkania w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 13,oo w Klubie „Emaus”. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

7. W poniedziałek 9 sierpnia w godz. południowych przy kościele zostanie podstawiony kontener na makulaturę. Robiąc wakacyjne porządki możemy wesprzeć działalność misyjną, gdyż dochód ze sprzedaży makulatury zostanie przeznaczony na ten cel. Kontener będzie zabrany w piątek 13 sierpnia ok. godz. 14,oo.

8. W sobotę 14 sierpnia Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,oo na dziedzińcu Domu Parafialnego przy Placu Piastowskim nr 5 w parafii pw. NSPJ rozpocznie się XXXII Pielgrzymka Maksymiliańska w intencji otrzeźwienia Narodu do kościoła pw. św. Maksymiliana na Osowej Górze. Tam Msza św. odpustowa o godz. 18,oo.

9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP a zarazem 101. Rocznica Cudu nad Wisłą. W łączności z każdą Mszą św. obrzęd błogosławienia ziół i kwiatów. Tego dnia nasi harcerze przed kościołem do skarbon będą zbierać pieniądze na rzecz ofiar powodzi, które nawiedziły naszych Rodaków.

10. W Biurze Parafialnym można zapisywać się na pielgrzymkę parafialną do Warszawy na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego 12 września br. Koszt pielgrzymki z ubezpieczeniem wynosi 100 zł. Serdecznie zapraszamy.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Życie karmione wiarą” – rozważanie Słowa Bożego; „Parafia myślana inaczej” – czy możliwy jest nowy model parafii, australijskie poszukiwania; „Ukryty, ale nie milczący” – o aktywności papieża seniora; „Betlejem Dawida” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Wiara” – źródło siły i nadziei Prymasa Tysiąclecia. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty: śp. Henryk Pawlak lat 78; Stanisław Tetrzyński lat 77; Genowefa Dyks lat 85 i Roman Markiewicz lat 79, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………….

13. Na ufne podążanie za Chrystusem, chlebem żywym przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski