Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 17 października 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 17 października 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XXIX Niedziela zwykła „B”

17 października 2021 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXIX Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan przypomina nam, że przyszedł na ten świat, aby oddać swoje życie za nasze zbawienie. Podczas Mszy św. o godz. 13,oo transmitowanej przez TV Polonia, której będzie przewodniczył ks. Prałat dr Bronisław Kaczmarek – Wikariusz Generalny Diecezji Bydgoskiej, modlić się będziemy o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki z okazji zbliżającej się 37. Rocznicy Jego męczeńskiej śmierci. O godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym nabożeństwo różańcowe w tej intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Przypominamy, że różaniec odmawiamy codziennie w Kościele Nawiedzenia o godz. 9,3o i 17,3o. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 17,oo. W soboty i niedziele różaniec o godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Święto św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia; w środę wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana; w piątek Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, Patrona naszego województwa. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu Bożych łask i opieki Matki Najświętszej oraz wstawiennictwa Świętych Patronów.

4. We wtorek przypada 37. Rocznica Męczeńskiej Śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 17,oo zapraszamy na uroczysty różaniec w Kościele Zasadniczym. O godz. 18,oo Msza św. o rychłą kanonizację błogosławionego kapłana-męczennika. Zapraszamy do wspólnej modlitwy poczty sztandarowe oraz wszystkich dorosłych parafian, młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania oraz dzieci z Rodzicami. We wtorek nie będzie różańca dla dzieci.

5. Przypominamy, że neokatechumenalne Katechezy Zwiastowania głoszone są w poniedziałki i piątki o godz. 20,oo w Klubie „Emaus”. Zapraszamy wszystkich pragnących odzyskać, ożywić i pogłębić swoją wiarę. Pamiętajmy, że Bóg nas kocha i na nas cierpliwie czeka.

6. W czwartek 21 października po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie w Sali Konferencyjnej panie modlące się w intencji kapłanów tzw. „Margaretki”.

7. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę dziękczynną za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia w sobotę 23 października prosimy na spotkanie w środę 20 października po Mszy św. wieczornej w Kościele Nawiedzenia.

8. W przyszłą niedzielę 24 października przeżywać będziemy niedzielę misyjną oraz diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Z tej okazji w naszej parafii gościć będziemy p. Dra Roberta Zadurę, który podczas Mszy św. wygłosi krótkie prelekcje o Błogosławionym Prymasie Wyszyńskim. Z racji Niedzieli Misyjnej ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na Papieskie Dzieła Misyjne.

9. Kartki z wypominkami za Zmarłych jednorazowe i roczne prosimy składać po Mszy św. w zakrystii. Gorąco prosimy o czytelne wypisywanie wypominek i nie składanie ich na tacę.

10. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Rozpoczynamy synod” i „Synod czas zacząć”; „Prawdziwa wielkość” – rozważanie niedzielnego Słowa Bożego; „Twarze peryferii” – rozmowa z ks. bpem Arturem Ważnym, biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej; „Nowe zadania wychowawców” – o zmianach w sposobie formacji kleryków; „Czemu służy powtarzanie słów?” i „Różaniec z refrenem” – o sposobach odmawiania różańca; „Księdza Jerzego dojrzewanie do świętości”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Zbigniew Bernacki lat 75; Wanda Łasa lat 83 i Czesław Muller lat 85, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…….

12. Na wierną i pokorną służbę Chrystusowi przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski