Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 24 października 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 24 października 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XXX Niedziela zwykła „B”

24 października 2021 roku.

1. Dzisiaj w XXX Niedzielę zwykłą przeżywamy diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. O godz. 11,oo w katedrze ks. Biskup będzie przewodniczył Mszy św. dziękczynnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 17,3o nabożeństwo różańcowe w Kościele Zasadniczym.

2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii p. Dra Roberta Zadurę. Dziękujemy panu doktorowi za przybliżenie nam Osoby Bł. Prymasa Polski Kard. Stefana Wyszyńskiego.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII we wtorek 26 października. Rozpoczęcie nabożeństwem różańcowym o godz. 17,3o.

5. Przypominamy, że różaniec odmawiamy codziennie w Kościele Nawiedzenia o godz. 9,3o i 17,3o. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 17,oo. W soboty i niedziele różaniec o godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym. Zapraszamy w tym ostatnim tygodniu do jeszcze liczniejszego udziału.

6. W czwartek przypada Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Solenizantom życzymy wszelkich łask Bożych i skutecznego orędownictwa św. Patronów.

7. Kartki z wypominkami za Zmarłych prosimy oddawać po Mszy św. w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Wdzięczni za ten wielki dar jakim jest nasza świątynia pamiętajmy w naszych modlitwach o budowniczych naszego kościoła i wszystkich, którzy przyczynili się do jego powstania.

9. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Niewidomy nauczyciel” i „Żebym przejrzał” – rozważanie Liturgii Słowa; „Metoda modlitwy na różańcu” – czy to możliwe, aby w jednym momencie wypowiadać słowa i rozważać?; „Wsłuchiwanie w głos Ducha Świętego” – o inauguracji diecezjalnego etapu Synodu; „Człowiek się nie poświęca” – rozmowa z Heleną Pyz, lekarką, misjonarką, od 30 lat posługującą w Ośrodku Rehabilitacji Trędowatych w Indiach. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Franciszka Przybył lat 86; Elżbieta Koba lat 81; Halina Szałyga lat 83; Janusz Dolata lat 72; Bożena Sekita lat 62 i Edmund Świerblewski lat 82, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………………..

11. Na odzyskiwanie wzroku wiary przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski