Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 21 listopada 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 21 listopada 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata „B”

21 listopada 2021 roku.

1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku kościelnego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 10,15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych z poświęceniem książeczek do nabożeństwa. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od dzisiaj wieczorne Msze św. w niedziele o godz. 20,oo będą sprawowane w Kościele Nawiedzenia.

2. Informujemy, że ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk z dniem 28 listopada br. mianował ks. Michała Szmanię proboszczem parafii pw. św. Marii Magdaleny w Wąwelnie. Dziękujemy ks. Michałowi za zaangażowanie i ofiarną służbę duszpasterską w naszej parafii, gratulując awansu życzymy wielu Bożych łask i błogosławieństwa Bożego w owocnym wypełnianiu obowiązków proboszczowskich. Ks. Michale Bóg zapłać za wszystko i szczęść Boże !

3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii – dziewicy i Męczennicy, Patronki śpiewu, chórzystów i muzyki kościelnej. Z tej okazji życzymy naszym organistom i chórzystom radości z pełnionej posługi oraz skutecznego orędownictwa św. Patronki. Korzystając z okazji dziękujemy za piękny śpiew i ubogacanie naszej liturgii oraz zapraszamy nowych chętnych do włączenia się w pracę naszego chóru.

4. W środę obchodzimy wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

5. Biuro Caritas na plebanii czynne jest w czwartki w godz. 10,oo-12,oo.

6. W piątek o godz. 17,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Nawiedzenia. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 18,oo. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św.

7. W sobotę 27 listopada przypada 11. Rocznica śmierci ks. Prałata Romualda Biniaka. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18,oo w Jego intencji. Podczas tej Mszy św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny i do życzeń wysyłanych na święta. Wzorem lat ubiegłych poświęcone opłatki będzie można nabywać u naszych harcerzy.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym będzie przyjmował przedstawiciel TP KUL.

9. W Adwencie zapraszamy na Roraty dzieci z Rodzicami, młodzież i dorosłych. Roraty będziemy odprawiać codziennie o godz. 6,3o w Kościele Zasadniczym. Przed Roratami w dni powszednie od godz. 6,1o będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. przedstawiciele Kościoła Domowego będą dawać świadectwa i zapraszać do włączenia się rodzin naszej parafii do Kręgu Kościoła Domowego.

11. Kartki z wypominkami rocznymi za Zmarłych można jeszcze składać w tym tygodniu w zakrystii. Do końca listopada można też zyskać odpust zupełny za Zmarłych przy nawiedzeniu cmentarza i pobożnym odmówieniu modlitwy za Zmarłych.

12. W poniedziałek 29 listopada w kinie „Helios” zostanie wyświetlony film „Nędzarz i Madame” – ukazujący osobę i życie św. Brata Alberta. Cena biletu 15 zł. Chętni proszeni są o kontakt z p. Teresą nr tel. 735917502.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Oblicze Chrystusa Króla”; „Królestwo bez granic” – rozważanie Słowa Bożego; „Jezus, inny król” – jak rozumieć dzisiaj Jego tytuł i godność?; „Spróbujmy obudzić w sobie wrażliwość” – o namiotach nadziei i pomocy Caritas niesionej przy granicy z Białorusią; „Nowa przestrzeń dialogu dla młodych” – szansa na merytoryczną, międzynarodową rozmowę; „Jezus: atrakcyjność i fascynacja”; „Moje umiłowane dzieci Boże” –ingres biskupa Krzysztofa Włodarczyka do katedry. Zachęcamy do nabycia i lektury.

14. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. o. Maksymilian Świerżewski, lat 35, franciszkanin śmiertelnie pobity 11 listopada w Siedlcach; o. Jerzy Tomziński, 102 lata, legendarny przeor i generał paulinów; Grażyna Olszewska lat 75; Elżbieta Sawicka lat 90; Zenon Lipkowski lat 68; Bożena Majewska lat 71; Kazimierz Maćkowski lat 70 i Feliks Dąbrowski lat 63, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek….

15. Na królowanie Chrystusa w naszych sercach, w naszym codziennym życiu i w naszej Ojczyźnie przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski