meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne 25-26 grudnia 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne 25-26 grudnia 2021 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Bożego Narodzenia i

Święto Świętej Rodziny:

Jezusa, Maryi i Józefa „C”

25-26 grudnia 2021 roku.

1. W Uroczystość Bożego Narodzenia, kiedy z wiarą pochylamy się nad żłóbkiem, aby doświadczyć Bożej Miłości, życzymy Drogim Parafianom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego Sanktuarium: niech Boże Dziecię umacnia naszą wiarę, pogłębia braterską miłość i obficie obdarza swoim błogosławieństwem w nadchodzącym Nowym Roku.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone podczas Pasterki na Ogólnopolski Fundusz Ochrony Życia. Msze św. dzisiaj o godz. 9,oo; 10,15; 11,3o; 13,oo i 18,oo. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 7,3o i 20,oo. Przy żłóbku wyłożona jest Księga Życia, do której swoje świadectwo mogą wpisywać osoby, które 25 marca podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

3. Bóg zapłać też za ofiary złożone do skarbony w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Pieniądze w kwocie 4800 zł. zostały przelane na konto Fundacji Małych Stópek w Szczecinie.

4. Jutro Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. jak w każdą niedzielę. Będziemy modlić się, by nasze rodziny były silne Bogiem i wzajemną miłością. W tej intencji w łączności z wieczorną Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Ofiary zbierane jutro na tacę przeznaczymy na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Katolickich Uczelni naszej diecezji. Polecamy kwestię kształcenia młodego pokolenia Waszej łaskawej ofiarności.

5. W poniedziałek przypada Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia obchodzimy też 103. rocznicę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. We wtorek przypada Święto św. Młodzianków - Męczenników.

6. W piątek zakończenie Starego Roku. Uroczysta Msza św. o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym. O godz. 17,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św. Na zakończenie Adoracji przed wieczorną Mszą św. okolicznościowe nabożeństwo na pożegnanie Starego Roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej, w której podziękujemy Bogu za łaski otrzymane w mijającym roku, przeprosimy za popełnione grzechy i będziemy błagać o Boże błogosławieństwo w nadchodzącym Nowym 2022 roku. W Sylwestra ks. Biskup udziela dyspensy od zachowania charakteru pokutnego piątku oraz od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania potraw mięsnych. Korzystając z dyspensy wierni winni w stosownym czasie uczynić inne dzieła pokutne lub dzieła miłosierdzia.

7. W sobotę – w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – rozpoczniemy Nowy 2022 Rok Pański. W Nowy Rok nie ma Mszy św. o godz. 7,3o. Pierwsza Msza św. o godz. 9,oo. Nie będzie też Mszy św. o godz. 20,oo.

8. Zakon Św. Łazarza z Jerozolimy we współpracy z Korpusem Pokoju organizuje wysyłkę różańców na misje, także dla Polaków na wschodzie. Zbiórkę różańców przeprowadzimy w Nowy Rok i 2 stycznia. Nie trzeba kupować nowego różańca, lecz można ofiarować dodatkowy, który jest w domu, na którym już nikt się nie modli. Jeśli będzie to różaniec, z którym związana jest historia rodzinna, można to opisać i złożyć w kopercie razem z różańcem. Można też dołączyć ewentualną intencję, w której ktoś obdarowany może się pomodlić.

9. Przypominamy, że osoby pragnące zaprosić kapłana z wizytą kolędową w ich mieszkaniu mogą to zgłosić w zakrystii lub Biurze Parafialnym do końca tego roku. Zainteresowanych powiadomimy indywidualnie o terminie kolędy na początku przyszłego roku. Natomiast wzorem roku ubiegłego, w styczniu będziemy modlić się podczas wieczornych Mszy św. o godz. 18,oo w intencji Parafian z poszczególnych ulic, według planu, który podamy w niedzielę 2 stycznia. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy o pomyślność i Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin w Nowym Roku.

10. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego”, w którym warto przeczytać: „Bóg się nam objawił” wprowadzenie ks. redaktora naczelnego; „Boży podbój świata”; „Ku światłu obietnicy” i „Przychodzi do wszystkich” – rozważanie Liturgii Słowa Bożego; „Kiedy urodził się Jezus?” – rozmowa z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; oraz obszerny tekst o Powstaniu Wielkopolskim. Zachęcamy do nabycia i świątecznej lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Maria Nowak lat 82 i Wincenty Harmaciński lat 76, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………

12. Na radosne przeżywanie tajemnicy Narodzenia Chrystusa w naszych rodzinach i w naszych sercach przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski