meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 1-2 stycznia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 1-2 stycznia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne – Nowy Rok 2022 „C”

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

II Niedziela Bożego Narodzenia

1-2 stycznia 2021 roku.

1. Z okazji Nowego Roku wszystkim Drogim Parafianom. Przybyłym Gościom i Sympatykom naszego Sanktuarium składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask, macierzyńskiej opieki i wstawiennictwa Świętej Bożej Rodzicielki oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2022 Roku Pańskim.

2. Dzisiaj pierwsza Msza św. o godz. 9,oo. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20,oo. W łączności z Mszą św. o godz. 10,15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo o pokój w świecie.

3. Jutro druga Niedziela Bożego Narodzenia. Z racji I niedzieli miesiąca i roku po Mszy św. o godz. 7,3o w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Wejdźmy na chwilę modlitwy o pomyślność i Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca.

4. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie nazywana Uroczystością Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20,oo. W łączności z każdą Mszą św. święcenie kredy i kadzidła. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczymy na Krajowy Fundusz Misyjny.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas Mszy św. oraz po południu od godz. 16,3o. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17,oo w Kościele Nawiedzenia. Zakończenie Adoracji nabożeństwem I piątkowym przed Mszą św. o godz. 18,oo.

6. Ze względu na przypadającą I sobotę w Nowy Rok, wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi z rozważaniem fatimskim będzie w sobotę 8 stycznia po Mszy św. o godz. 8,oo. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

7. Chorych i osoby w podeszłym wieku odwiedzimy z sakramentami św. w sobotę 8 stycznia w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych w zakrystii lub Biurze Parafialnym do środy włącznie. W czwartek, ze względu na Uroczystość Objawienia Pańskiego Biuro Parafialne i Biuro Caritas nie będzie czynne.

8. Zarezerwowane Msze św. prosimy potwierdzać najpóźniej na 3 tygodnie przed terminem odprawienia. Nie potwierdzenie rezerwacji uznamy za rezygnację. W najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje.

9. Porządek modlitewnych spotkań w ramach tzw. Mszy św. kolędowych podany jest na stronie internetowej parafii oraz wywieszony w gablocie ogłoszeń.

10. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Szukając Króla” – rozważanie Liturgii Słowa Bożego; „Narzędzia budowania trwałego pokoju” – refleksja nad papieskim orędziem na Światowy Dzień Pokoju; „Od Epifanii do Trzech Króli”, „Trzej Królowie w niemieckiej katedrze” i „Po co Jezusowi złoto w żłobie?” – medytacja wymowy Uroczystości Objawienia Pańskiego; „I Ty możesz być królem” – o Bydgoskim Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Michał Kaczmarzyński lat 40; Gertruda Rozmarynowska lat 82; Czesław Kuśpa lat 72; Irena Kaczmarska lat 75; Paweł Matuszczak lat 87; Urszula Joppek lat 80; Irena Fiut lat 78; Helena Kozłowska lat 100; Eugenia Gościńska lat 73; Wanda Mielcarska lat 89; Marian Cylwik lat 57 i Jerzy Miczuga lat 68, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy łaskawości Miłosiernego Ojca. Wieczny odpoczynek………….

12. Na pomyślność w Nowym Roku przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski