meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 6 stycznia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 6 stycznia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Objawienia Pańskiego „C”

6 stycznia 2022 roku.

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie nazywana Uroczystością Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20,oo. W łączności z każdą Mszą św. święcenie kredy i kadzidła. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na Krajowy Fundusz Misyjny. Biuro Parafialne dzisiaj nieczynne.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Tomasza Borowskiego, który dekretem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka został mianowany wikariuszem w naszej parafii. Życzymy ks. Tomaszowi miłego pobytu pośród nas, wielu Bożych łask i obfitych owoców duszpasterskiej posługi. Szczęść Boże ks. Tomaszu!

3. Jutro przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. oraz po południu od godz. 16,3o. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym. Zakończenie Adoracji nabożeństwem I piątkowym przed Mszą św. o godz. 18,oo.

4. Ze względu na przypadającą I sobotę w Nowy Rok, wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi z rozważaniem fatimskim będzie w sobotę 8 stycznia po Mszy św. o godz. 8,oo. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

5. Chorych i osoby w podeszłym wieku odwiedzimy z sakramentami św. w sobotę 8 stycznia w godz. przedpołudniowych.

6. Zarezerwowane Msze św. prosimy potwierdzać najpóźniej na 3 tygodnie przed terminem odprawienia. Nie potwierdzenie rezerwacji uznamy za rezygnację.

7. Porządek modlitewnych spotkań w ramach tzw. Mszy św. kolędowych podany jest na stronie internetowej parafii oraz wywieszony w gablocie ogłoszeń.

8. W niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednak w naszej, polskiej tradycji zwyczaj śpiewania kolęd pozostaje aż do 2 lutego. Ofiary zbierane na tacę w niedzielę przeznaczymy na planowany remont elewacji zewnętrznej Kościoła Zasadniczego. Bóg zapłać także za ofiary składane podczas Mszy św. kolędowych w intencji mieszkańców.

9. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Szukając Króla” – rozważanie Liturgii Słowa Bożego; „Narzędzia budowania trwałego pokoju” – refleksja nad papieskim orędziem na Światowy Dzień Pokoju; „Od Epifanii do Trzech Króli”, „Trzej Królowie w niemieckiej katedrze” i „Po co Jezusowi złoto w żłobie?” – medytacja wymowy Uroczystości Objawienia Pańskiego; „I Ty możesz być królem” – o Bydgoskim Orszaku Trzech Króli. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. Na odważne wyznawanie wiary w Boga, który dla nas stał się człowiekiem przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski