meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 9 stycznia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 9 stycznia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Święto Chrztu Pańskiego „C”

9 stycznia 2022 roku.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji pozostaje jednak zwyczaj śpiewania kolęd aż do 2 lutego, tj. Święta Ofiarowania Pańskiego. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na planowany remont elewacji zewnętrznej Kościoła Zasadniczego.

2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I odbędzie się w sobotę 15 stycznia o godz. 12,3o w Kościele Nawiedzenia. Prosimy o obecność wszystkich zainteresowanych.

3. W dni powszednie o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym odprawiamy Msze św. i nabożeństwa w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii w ramach modlitwy kolędowej. Szczegółowy plan tych modlitw wywieszony jest w gablotach ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej Parafii. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji na potrzeby kościoła.

4. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć najnowszy numer Przewodnika Katolickiego, w którym warto przeczytać: „Pierwszy z siedmiu” – rozważanie Słowa Bożego; „Chrzest Chrystusa i mój chrzest” – wymowa dzisiejszego Święta; „Żal za grzechy po Bożemu” – konieczny warunek sakramentu pojednania. Zachęcamy do nabycia i lektury.

5. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jadwiga Kamińska lat 84 i Jerzy Chylewski lat 79, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….

6. Na gorliwe i wierne wypełnianie naszych chrześcijańskich powinności przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski