meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 30 stycznia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 30 stycznia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

IV Niedziela zwykła „C”

30 stycznia 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan ukazuje się nam jako Ten, który z niezwykłą mocą głosi Bożą naukę w rodzinnym Nazarecie. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju.

2. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Jana Bosko – kapłana.

3.  W poniedziałek o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców z ul. Kąkolowej numery: 3;5;7; z ul. Ks. J. Popiełuszki numery 5;7 oraz z domków przy ul. Ks. J. Popiełuszki, Gorzowskiej, Złotowskiej, Człuchowskiej, Augustowskiej i Białostockiej; a we wtorek w intencji mieszkańców z ul. Białogardzkiej numery: 2A;4;6;8;10;12;14;15;16;17;18;19;20;21;22;24;25;26;28 oraz z domków przy tej ulicy. Na tym kończymy naszą tegoroczną modlitwę kolędową. Dziękujemy za wspólną modlitwę, ofiary na potrzeby kościoła oraz indywidualne odwiedziny duszpasterskie. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas i towarzyszy wszystkim każdego dnia.

4. W środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego tradycyjnie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w Kościele Zasadniczym o godz. 7,oo; 8,oo; 10,oo i 18,oo. W łączności z każdą Mszą św. poświęcenie świec. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej racji ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczymy na pomoc dla zakonów klauzurowych.

5. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Agaty – dziewicy i męczennicy. Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wielu Bożych łask, opieki Maryi i wstawiennictwa św. Patronów.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota lutego. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo oraz przed Mszą św. wieczorną na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 17,oo. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10,oo. Okazja do spowiedzi św. podczas Mszy św. oraz dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 16,3o. Ze względu na spowiedź I piątkową Adoracja Najświętszego Sakramentu i wieczorna Msza św. w piątek w Kościele Zasadniczym. Komunia św. I piątkowa dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św. będzie przed rozpoczęciem Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17,oo. W piątek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I. Spotkanie rozpocznie się uczestnictwem w Mszy św. I piątkowej o godz. 18,oo. Liczymy na obecność wszystkich kandydatów.

7. Chorych i osoby starsze nawiedzimy z sakramentami św. w domach w sobotę 5 lutego w godz. przedpołudniowych. Nowych chętnych można zgłaszać w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

8. Informujemy, że są jeszcze wolne intencje mszalne w najbliższym terminie.

9. W przyszłą niedzielę panie z Caritas będą rozprowadzać książki o treści religijnej. Zachęcamy do skorzystania. W przyszłą niedzielę odbędzie się też spotkanie Żywego Różańca.

10. W piątek 18 lutego przy kościele, w miejscu gdzie ustawiany jest kontener na makulaturę, można będzie składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Odzysk surowców pochodzący z demontażu zebranego sprzętu zasili fundusz misyjny. Zbiórkę organizuje firma „Green Office Ecologic” zajmująca się utylizacją takiego sprzętu we współpracy ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Prosimy o składowanie tego sprzętu dopiero w wyznaczonym dniu rano do godz. 9,3o. O godz. 10,oo zgromadzony sprzęt zostanie zabrany specjalnym transportem.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Znajomość z dzieciństwa” i „Mesjasz z sąsiedztwa” – rozważanie Słowa Bożego; „Klasztor to nie kara” – o życiu konsekrowanym; „Moja parafia, czyli kontynuacja trendu” – problem identyfikacji ze swoją parafią; „Święta z Piastów” – o kulcie średniowiecznej księżniczki Eufemii zwanej Ofką; „Jak radzić sobie z negatywnymi emocjami u nastolatków” – uwagi psychologa. Zachęcamy do nabycia i lektury. Do „Przewodnika” dołączony jest „Modlitewnik 5 Minut z Bogiem” na każdy dzień lutego. Cena 9,50 zł.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Henryk Sobolewski lat 84; Zbigniew Stankiewicz lat 70; Stanisława Nowacka lat 89; Malwina Miedziejko lat 35; Marianna Górecka lat 89; Jerzy Sędłak lat 68; Halina Żychlińska lat 86 i Bronisława Maturska lat 88, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………

13. Na uważne słuchanie Bożego Słowa i realizowanie Go w codziennym życiu przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski