meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 6 lutego 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 6 lutego 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

V Niedziela zwykła „C”

6 lutego 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę zwykłą. Cudowny połów ryb, jakiego dokonali galilejscy rybacy posłuszni woli Chrystusa, pokazuje Jego Boską moc i ojcowską troskę o każdego z nas. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się zebranie Żywego Różańca. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 7,3o w Kościele Nawiedzenia wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Ofiarujmy chwilę modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o zachowanie pokoju.

2. Panie z parafialnego zespołu Caritas rozprowadzają książki o treści religijnej. Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty o przystępnych cenach.

3. W czwartek przypada wspomnienie św. Scholastyki – dziewicy, a w piątek, we wspomnienie NMP z Lourdes przypada XXX Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy dźwigają krzyż choroby i o tych, którzy ich leczą i pielęgnują.

4. W sobotę 12 lutego Mszą św. o godz. 10,oo rozpocznie się spotkanie Służby Liturgicznej naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej z nowym księdzem opiekunem. Serdecznie zapraszamy także nowych chętnych do służby przy ołtarzu Pańskim. Natomiast wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo rozpocznie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

5. Przypominamy, że w piątek 18 lutego przy kościele, w miejscu gdzie ustawiany jest kontener na makulaturę, można będzie składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Odzysk surowców pochodzący z demontażu zebranego sprzętu zasili fundusz misyjny. Zbiórkę organizuje firma „Green Office Ecologic” zajmująca się utylizacją takiego sprzętu we współpracy ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Prosimy o składowanie tego sprzętu dopiero w wyznaczonym dniu rano do godz. 9,3o. O godz. 10,oo zgromadzony sprzęt zostanie zabrany specjalnym transportem.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 10,15 modlić się będziemy w intencji Sybiraków w związku z 82. Rocznicą Pierwszej Masowej Deportacji Polaków na Sybir. O godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Podczas Mszy św. poświęcenie świec, a po Mszy św. katecheza dla Rodziców. Liczymy na uczestnictwo wszystkich dzieci i Rodziców. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na planowany remont elewacji zewnętrznej Kościoła Zasadniczego.

7. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Jak powołuje Jezus ?” i „Owoce zawierzenia” – rozważanie Słowa Bożego; „Spowiadam się i stoję w miejscu” – niebezpieczeństwo zniechęcenia w braku widocznej poprawy przy regularnym korzystaniu z Sakramentu Pojednania; „O czym mówią lubińskie inkunabuły” – najstarsze drukowane książki z opactwa Benedyktynów w Lubiniu. Zachęcamy do nabycia. Polecamy też miesięcznik „List do Pani”.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jolanta Kmuk lat 72; Elżbieta Soroko lat 85; Zygmunt Weltrowski lat 42; Krystyna Weynert lat 74; Antoni Burczyński lat 86 i ks. płk Tadeusz Łukaszczyk lat 70, wieloletni wikariusz w naszej parafii, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………

9. Na umiejętność okazywania posłuszeństwa i zaufania Chrystusowi w codziennym życiu przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski