meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 13 lutego 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 13 lutego 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

VI Niedziela zwykła „C”

13 lutego 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę zwykłą. Chrystus zapewnia nas o swoim błogosławieństwie, jeśli ze względu na Niego z cierpliwością i wytrwale będziemy znosić trudy codzienności. O godz. 10,15 Msza św. w intencji Sybiraków w 82. Rocznicę Pierwszej Masowej Deportacji Polaków na Sybir. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o ustanie pandemii i pokój w świecie. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na planowany remont elewacji zewnętrznej Kościoła Zasadniczego.

2. W poniedziałek przypada Święto św. Cyryla – mnicha i Metodego – biskupa, Patronów Europy. Przez ich orędownictwo prośmy Boga o zachowanie pokoju w Europie i w świecie.

3. Przypominamy, że codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. odprawiamy nabożeństwa prosząc o wstawiennictwo: w poniedziałki św. Jana Pawła II; we wtorki bł. ks. Jerzego Popiełuszki; w środy M.B.N. Pomocy; w czwartki św. Urszuli Ledóchowskiej i w piątki Św. Polskich Braci Męczenników na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Ponadto w środy w łączności z Mszą św. o godz. 10,oo modlimy się o wstawiennictwo św. Józefa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W piątek 18 lutego do godz. 9,3o w miejscu, gdzie podstawiany jest kontener na makulaturę można składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Sprzęt ten zostanie zabrany specjalnym transportem o godz. 10,oo. Firma Green Office Ecologic, która zajmuje się zbiórką i utylizacją takiego sprzętu we współpracy ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” dochód z odzysku surowców z demontażu zebranego sprzętu przekaże na cele misyjne.

5. W piątek w Kościele Nawiedzenia o godz. 17,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w świecie. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. wieczorną.

6. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Z Kazania na Równinie” – rozważanie Słowa Bożego; „Uciec, ale dokąd?” – rozmowa z siostrą Kingą Skórską, psychologiem i terapeutką o wpływie pandemii na zdrowie psychiczna; „Grzech czy odruch podświadomości?” – problem walki z nałogowymi grzechami; „Powstanie, które łączy Polaków” – jeszcze raz o Powstaniu Wielkopolskim; „Miłość – poza ‘chemię związku’” – jakie mogą być przyczyny, że tyle małżeństw kończy się porażką?; „Radować się nowym ŻYCIEM” – wspomnienie o zmarłym ks. płk. Tadeuszu Łukaszczyku. Zachęcamy do nabycia i lektury.

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Andrzej Kamieński lat 72; Irena Burak lat 72; Waldemar Raubic lat 72; Bożena Jóźwiak lat 85; Donata Klarecka lat 72 i Łucja Olejniczak lat 93, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……………

8. Na wytrwałe znoszenie przeciwności i wierność Chrystusowi przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski