meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 20 lutego 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 20 lutego 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

VII Niedziela zwykła „C”

20 lutego 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy VII Niedzielę zwykłą. W Ewangelii św. Chrystus Pan wzywa nas, swoich uczniów, do bezwzględnej miłości bliźniego, obejmującej nawet naszych nieprzyjaciół. W łączności z Mszą św. wieczorną o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. We wtorek przypada Święto Katedry św. Piotra Apostoła, a w środę wspomnienie św. Polikarpa – biskupa i Męczennika.

3. Przypominamy, że w piątek o godz. 17,oo wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. wieczorną. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I w sobotę 26 lutego. Rozpoczęcie uczestnictwem w wieczornej Mszy św. o godz. 18,oo.

5. W sobotę 26 lutego w Sanktuarium M.B. Fatimskiej o godz. 21,oo Apelem Jasnogórskim rozpocznie się Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski. O północy zostanie odprawiona Msza św. Zakończenie czuwania o godz. 5,oo.

6. W przyszłą niedzielę 27 lutego gościć będziemy w naszej parafii ks. Waldemara Dziedzinę – Misjonarza Misji Afrykańskich, który wygłosi do nas Słowo Boże.

7. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” można przeczytać: „Być jak Bóg” i „Kłopot z miłowaniem nieprzyjaciół” – rozważanie Słowa Bożego; „Kłopoty z posłuszeństwem” – o problemach związanych z kościelnym posłuszeństwem; „Caritas Polska dla chorych w Jemenie” – o możliwości wspierania tego szlachetnego dzieła; „Gdy spowiednik nie rozumie lub rani” – o możliwości a nawet potrzebie zmiany spowiednika; „Niedziela do odhandlowania” – problem niedzielnych zakupów; „Słudzy miłości i dobroci” – relacja z pobytu ks. Biskupa Krzysztofa w naszym Hospicjum. Zachęcamy do nabycia i lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Zdzisław Burzych lat 70; Edward Jakoby lat 81; Stanisław Tomsa lat 76; Ewa Tustanowska lat 62; Jan Igelski lat 88; Stanisława Hoffman lat 77; Wanda Durandt lat 73; Jan Dober lat 84; Andrzej Priewe lat 87 i płk Wojciech Bleja lat 75, artysta malarz, autor portretów św. Jana Pawła II oraz błogosławionych kard. Stefana Wyszyńskiego i ks. Jerzego Popiełuszki znajdujących się w naszym kościele. Wieczny odpoczynek racz Zmarłym dać Panie……………..

9. Na trud realizacji miłości naszych nieprzyjaciół przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski