meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 27 lutego 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 27 lutego 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

VIII Niedziela zwykła „C”

27 lutego 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywając VIII Niedzielę zwykłą, która rozpoczyna 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, wsłuchujemy się w głos Chrystusa, który zachęca nas do dostrzegania i pokonywania własnych słabości. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju oraz o trzeźwość naszego Narodu.

2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Ks. Waldemara Dziedzinę – ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, który przybliżył nam problematykę misji afrykańskich. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. Po Mszy św. ks. Waldemar będzie rozprowadzał materiały wspomagające działalność misyjną.

3. Odpowiadając na apel Episkopatu Polski, aby wesprzeć Ukrainę napadniętą przez Rosję, panie z parafialnego Zespołu Caritas dzisiaj i w środę będą zbierać do puszek ofiary na materialne wsparcie ofiar wojny. Natomiast nasi harcerze od poniedziałku do środy włącznie będą zbierać dary rzeczowe dla uchodźców we Lwowie i okolicach. Potrzebne są: materace, karimaty, łóżka składane; czyste i w dobrym stanie: koce, śpiwory, pościel, ręczniki, bielizna, ubrania, płaszcze przeciwdeszczowe; wiadra domowe, środki higieny osobistej, antyseptyki, maseczki jednorazowe i wielokrotnego użytku; baterie, latarki, świece, woda w butelkach, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność w puszkach; środki opatrunkowe i apteczki osobiste. Dary te można przynosić do harcówki w kościele od poniedziałku do środy w godz. 17,oo-19,oo. Transport do Lwowa przewidziany jest na czwartek. Bóg zapłać za okazane serce. Módlmy się także o zachowanie pokoju w naszej Ojczyźnie oraz o przywrócenie pokoju na Ukrainie, w Europie i w świecie.

4. W środę 2 marca przypada Popielec, który rozpoczyna Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Kościele Zasadniczym o godz. 7,oo; 8,oo; 10,oo; 16,oo i 18,oo. Tego dnia obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. Należy całkowicie powstrzymać się od potraw mięsnych oraz ograniczyć spożywanie innych potraw do trzech posiłków, w tym raz do syta. Post ścisły obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Pozostałe osoby obowiązane są zachować wstrzemięźliwość od potraw mięsnych jak w każdy piątek. Ojciec św. Franciszek zachęca, by w tym dniu podjąć post o chlebie i wodzie w intencji pokoju. Wielki Post to czas zakazany, w którym katolik nie uczestniczy w żadnych zabawach, tańcach i imprezach rozrywkowych. Jest to czas nawrócenia, pokuty i modlitwy. Ofiary zbierane na tacę w Popielec przeznaczone są na wsparcie działalności hospicyjnej w naszej diecezji, w tym na nasze Hospicjum. Bóg zapłać za wszelkie materialne i modlitewne wsparcie opieki paliatywnej. W środę popielcową Biuro Parafialne będzie nieczynne.

5. W piątek przypada Święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask oraz wszelkiej pomyślności.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota marca. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. O godz. 9,3o w Kościele Zasadniczym Droga Krzyżowa, a po niej Msza św. o godz. 10,oo. Okazja do spowiedzi św. rano podczas Mszy św. Spowiedź św. dla dzieci w piątek o godz. 16,oo w Kościele Nawiedzenia. O godz. 16,3o Droga Krzyżowa dla dzieci. Na zakończenie Drogi Krzyżowej dla dzieci Komunia św. I piątkowa. W piątek o godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. O godz. 17,3o Droga Krzyżowa i o godz. 18,oo wieczorna Msza św. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17,3o. Droga Krzyżowa dla młodzieży w piątek o godz. 19,oo w Kościele Nawiedzenia. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z rozważaniem fatimskim wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

7. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy w domach w sobotę 5 marca w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych w Biurze Parafialnym lub w zakrystii do czwartku włącznie.

8. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w Kościele Zasadniczym o godz. 9,3o osoby starsze, o 17,3o wszystkich; natomiast w Kościele Nawiedzenia o godz. 16,3o dzieci a o godz. 19,oo młodzież.

Ze względu na Drogę Krzyżową w piątki Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17,oo oraz Msze św. o godz. 10,oo i 18,oo będą w Kościele Zasadniczym. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17,oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Drodze Krzyżowej i na Gorzkich Żalach.

9. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 7,3o w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na świecie.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Widzieć dobro” – rozważanie Słowa Bożego; „Post kontra karnawał” – czy post jest na przegranej pozycji?; „Kobieta idąca pod wiatr” – sylwetka Stefanii Łąckiej – kandydatki na ołtarze; „Rytm spowiedzi” – jak często należy korzystać z tego sakramentu?; „Haust świeżego powietrza” – czterdzieści lat temu bł. ks. Jerzy odprawił pierwszą Mszę św. za Ojczyznę. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik „5 Minut z Bogiem” na każdy dzień marca. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jan Dobber lat 84; Zbigniew Czarnecki lat 70; Marianna Stern-Tyburska lat 74 i Adolf Kołodziejczyk lat 91, tata ojca Artura – jezuity. Wszystkich naszych Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………

12. Na odważne dostrzeganie własnych wad i słabości i skuteczne podejmowanie nawrócenia przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski