meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 6 marca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 6 marca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

I Niedziela Wielkiego Postu „C”

6 marca 2022 roku.

1. Dzisiaj – w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu staje przed nami Pan Jezus, dając przykład zdecydowanej postawy odrzucającej podszepty szatana. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 7,3o w Kościele Nawiedzenia wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji przywrócenia pokoju na Ukrainie i o pokój w Europie i w świecie. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. O godz. 17,oo zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na działalność hospicyjną oraz za ofiary do puszek na pomoc dla Ukrainy w ramach akcji Caritas i dary dla uchodźców we Lwowie w ramach akcji ZHP dla Ukrainy. Pieniądze w kwocie ponad 29 tys. zł. zostały przekazane. Bóg zapłać!

3. Parafia pw. Św. Jadwigi Królowej zaprasza dzieci od pierwszego roku życia do żłobka, a od trzeciego roku życia do parafialnego Przedszkola. Zapisu dzieci można dokonać osobiście lub telefonicznie w sekretariacie przy ul. Wojska Polskiego 7. Szczegóły na plakacie.

4. Zespół Szkół Katolickich – Pomnik Jana Pawła II przy ul. Nowodworskiej 17 zaprasza na Drzwi Otwarte kandydatów do klasy zerowej, pierwszej i czwartej Katolickiej Szkoły Podstawowe wraz z Rodzicami w sobotę 19 lub 26 marca w godz. 10,oo-13,oo; natomiast Drzwi Otwarte I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego odbędą się 26 marca w godz. 10,oo-13,oo. Szczegóły na plakacie.

5. W sobotę 12 marca w Urzędzie Wojewódzkim w godz. 9,45 – 16,15 odbędzie się konferencja pt. „Współczesne zagrożenia kulturowe”. Centralna Diakonia Społeczna Ruchu Światło-Życie – jako organizator zaprasza rodziców, nauczycieli i wychowawców. Wstęp wolny.

6. Parafialny zespół Caritas w czwartki w godz. 10,oo-12,oo zaprasza osoby ubogie i potrzebujące pomocy materialnej. Biuro Caritas znajduje się na plebanii.

7. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 9,3o i 17,3o w Kościele Zasadniczym; o godz. 16,3o dzieci a o godz. 19,oo młodzież w Kościele Nawiedzenia. Msze św. w piątki o godz.10,oo i 18,oo będą w Kościele Zasadniczym. Wystawienie i piątkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17,oo także w Kościele Zasadniczym.

8. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę, jako drugą miesiąca, przeznaczymy na planowany remont elewacji zewnętrznej Kościoła Zasadniczego, który najpóźniej rozpoczniemy w przyszłym miesiącu. W przyszłą niedzielę panie z zespołu Caritas do puszek będą zbierać ofiary na Misyjne Dzieła Pomocy Ad Gentes.

9. W przyszłą niedzielę przypada IX rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o posłudze piotrowej Namiestnika Chrystusowego na ziemi.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Przejście Ukraińców przez Morze Czerwone” – bohaterska postawa ukraińskich obrońców; „Deficyt prawdy” – o życiu w Kijowie kilka godzin po wybuchu wojny; „Uchodźcom na ratunek” i „Jak pomagać uchodźcom z Ukrainy” – praktyczne wskazówki; „Takiej agresji się nie spodziewaliśmy” – rozmowa z ks. Abpem Mieczysławem Mokrzyckim, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Ukrainy. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Regina Jagodzińska lat 98; Stanisława Gaca lat 96; Tadeusz Woźniak lat 94; Irena Szalbierz lat 79 i Józef Wójcicki lat 82, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek…………

12. Na zwycięskie zmaganie z podszeptami złego ducha przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski