meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 13 marca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 13 marca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

II Niedziela Wielkiego Postu „C”

13 marca 2022 roku.

1. Dzisiaj – w II Niedzielę Wielkiego Postu wraz z Apostołami udajemy się na Górę Tabor, aby ujrzeć Jezusa w blasku Jego mocy i chwały. Niech Przemienienie Chrystusa będzie dla każdego z nas zachętą do wielkopostnej przemiany naszych serc. O godz. 15,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i Dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. O godz. 17,oo zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przy wyjściu z kościoła panie z zespołu Caritas zbierają do puszek ofiary na pomoc Kościołowi w krajach misyjnych „Ad Gentes”. Bóg zapłać. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można otrzymać w zakrystii lub Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

2. Dzisiaj przypada 9. Rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Módlmy się w intencji Piotra naszych czasów, aby Pan wspierał Jego posługę swoimi łaskami i błogosławieństwem

3. Przypominamy, że Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek Wielkiego Postu: w Kościele Zasadniczym o godz. 9,3o i 17,3o; w Kościele Nawiedzenia o godz. 16,3o dla dzieci i o godz. 19,oo dla młodzieży, szczególnie kandydatów do bierzmowania. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W czwartek 17 marca Mszą św. o godz. 10,oo rozpocznie się spotkanie Apostolatu Ochotników Zbawczego Cierpienia. Po Mszy św. spotkanie w Klubie „Emaus”. Zapraszamy także nowych chętnych.

5. W sobotę 19 marca Mszą św. o godz. 10,oo rozpocznie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Po Mszy św. zbiórka Lektorów i Ministrantów. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy też nowych kandydatów na ministrantów i lektorów.

6. W sobotę 19 marca Mszą św. o godz. 18,oo rozpocznie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I średnich. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa.

7. W sobotę 19 marca przypada Uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca NMP, Opiekuna Kościoła. Obchodzącym Imieniny życzymy obfitości Bożych łask, opieki Maryi i skutecznego orędownictwa św. Patrona.

8. Już dziś informujemy, że nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w sobotę 26 marca Mszą św. o godz. 18,oo. Rekolekcje wygłosi ojciec Maciej Sierzputowski ze Zgromadzenia Ducha Świętego, proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Bydgoszczy. Szczegółowy program wywieszony jest na afiszach. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej okazji.

9. W niedziele 20 i 27 marca po Mszach św. o godz. 9,oo; 10,15; 11,3o; 13,oo i 18,oo oraz po Gorzkich Żalach przed harcówką będziemy zbierać dary dla matek z dziećmi z Ukrainy przebywających na terenie parafii Ducha Świętego. Potrzeba długoterminowych produktów żywnościowych oraz podstawowych lekarstw dla dzieci. Szczegółowe informacje znajdą się na plakatach.

10. W niedzielę 27 marca rozprowadzane będą prace i ozdoby wielkanocna przygotowane przez dzieci i młodzież naszej parafii. 

11. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” można przeczytać: „Modlimy się i gotujemy zupę” – jak Kościół na Ukrainie pomaga potrzebującym po wybuchu wojny; „Teraz myśleć, co będzie potem” – o potrzebie długofalowej pomocy uchodźcom; „Światło Góry Tabor” i „Wędrówka ku przemianie” – rozważanie Słowa Bożego. Zachęcamy do nabycia i lektury wielkopostnej.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Ks. Bogumił Stachowiak lat 75, wieloletni proboszcz w Paterku; Danuta Gadzinowska lat 73; Wiesław Bębnista lat 73; Danuta Popielarz lat 86; Łucja Kloska lat 91; Wanda Sikorska lat 86; Łucja Seńska lat 88; Stanisława Szałkowska lat 78 i Regina Zwierowicz lat 89, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek……….

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski