meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 20 marca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 20 marca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

III Niedziela Wielkiego Postu „C”

20 marca 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już III Niedzielę wielkiego Postu. Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym życiem i przestrzega, abyśmy nie stali się nieurodzajnym drzewem figowym. Niech dobre przeżycie Wielkopostnych Rekolekcji, które rozpoczniemy w sobotę wieczorem przyczyni się do naszego szczerego nawrócenia. O godz. 17,oo zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na tacę podczas Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapałać za te ofiary jak i za ofiary złożone ubiegłej niedzieli do skarbonek na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można otrzymać w zakrystii lub Biurze Parafialnym w godz. urzędowania.

2. Dzisiaj i w niedzielę 27 marca po Mszach św. o godz. 9,oo; 10,15; 11,3o; 13,oo i 18,oo oraz po Gorzkich Żalach przed harcówką będziemy zbierać dary dla matek z dziećmi z Ukrainy przebywających na terenie parafii Ducha Świętego. Potrzeba długoterminowych produktów żywnościowych oraz podstawowych lekarstw dla dzieci. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.

3. W niedzielę 27 marca rozprowadzane będą prace i ozdoby wielkanocna przygotowane przez dzieci i młodzież naszej parafii. Dochód przeznaczony będzie na pomoc dla ukraińskich uchodźców.

4. Od środy 23 do piątku 25 marca w naszej parafii dzieci i młodzież przeżywać będą Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Z tego względu w piątek 25 marca Droga Krzyżowa o godz. 9,3o i Msza św. o godz. 10,oo będą w Kościele Nawiedzenia. Natomiast wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17,oo i Droga Krzyżowa o godz. 17,3o będą już w Kościele Zasadniczym. Zachęcamy by w piątek mogą przyjść na Drogę Krzyżową wieczorem o godz.17,3o.

5. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 18. Rocznica ustanowienia naszej diecezji. O godz. 18,oo ks. Biskup zaprasza do Katedry na wspólną modlitwę. Tego dnia o godz. 20,oo przy bydgoskiej katedrze rozpocznie się biegowo-rowerowa Droga Krzyżowa. Szczegóły na stronie internetowej Rowerowej Brzozy. W piątek z racji Uroczystości Biuro Parafialne będzie nieczynne.

6. Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych odbędą się w kościele Ojców Jezuitów w dniach 27-29 marca o godz. 17,oo.

7. W sobotę 26 marca o godz. 18,oo pod przewodnictwem Ojca Macieja Sierzputowskiego rozpoczniemy nasze Wielkopostne Rekolekcje. W niedzielę 27 marca przeżywać będziemy Dzień Stacyjny. Msze św. z nauką ogólną o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15; 13,oo; 18,oo i 20,oo. O godz. 11,3o Msza św. z nauką dla dzieci. O godz. 15,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16,3o. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św. O godz. 17,oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. O godz. 20,oo Msza św. w Kościele Nawiedzenia z udziałem przedstawicieli Kościoła Domowego. O godz. 21,oo w Kościele Nawiedzenia Apel Jasnogórski z udziałem Ks. biskupa Krzysztofa Włodarczyka. W poniedziałek 28 marca o godz. 10,oo Msza św. z nauką dla chorych i osób starszych z udzieleniem Sakramentu Chorych; o godz. 18,oo Msza św. z nauką ogólną. We wtorek 29 marca Dzień Sakramentu Pojednania. O godz. 10,oo Msza św. z nauką ogólną a o godz. 18,oo Msza św. z nauką dla małżonków. Podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Okazja do spowiedzi św. we wtorek od godz. 9,oo – 10,3o i 17,oo-18,3o oraz przez całe rekolekcje podczas Mszy św. W środę 30 marca o godz. 10,oo i 18,oo Msze św. z nauką ogólną na zakończenie Rekolekcji. Zachęcamy do licznego udziału. Ofiary zbierane na tacę w dniu zakończenia Rekolekcji przeznaczymy na potrzeby Ojca Rekolekcjonisty. Szczegółowy program znajduje się na plakatach.

8. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Przekraczanie granic” – otwartość serc śpieszących z bezinteresowna pomocą; „Wracam, bo muszę tam być” – o trudnych decyzjach powrotu, by bronić Ojczyznę; „Europejski mąż stanu” – Wołodymyr Zełenski, bohaterski prezydent Ukrainy; „Cierpliwość Stwórcy” – rozważanie Słowa Bożego. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Adolf Kołodziejczyk lat 91; Stanisław Pacholski lat 85; Franciszek Dondalski lat 84; Regina Motławska lat 93; Krystyna Maczkowiak lat 83; Teresa Tworek lat 60 i Jerzy Nowak lat 70, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………

10. Na dobre przygotowanie do owocnego przeżycia Rekolekcji Wielkopostnych przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski